Książę Harry i Meghan nagrodzeni podczas Ripple of Hope Awards

Eks królewska para zadbała by trafić na "pierwsze strony gazet" tuż przed premierą serialu i pojawiła się 6 grudnia na gali wręczenia nagród. Podczas wieczoru organizowanego przez córkę Roberta F. Kennedy'ego nominowani otrzymali nagrody Ripple of Hope Awards. Wśród nagrodzonych znalazł się książę Harry i Meghan, ale również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Laureaci zostali uhonorowani za „bycie wzorem jako liderzy w rządzie, biznesie, rzecznictwie i rozrywce, którzy wykazali się niezachwianym zaangażowaniem w zmiany społeczne i pracowali na rzecz ochrony i rozwoju równości, sprawiedliwości i praw człowieka”. Kerry Kennedy wyjaśniła, że fundacja RFK nagradza Harrrego i Meghan za postawienie się i walkę z rasizmem w strukturach królewskich. Galę prowadził Alec Baldwin. 

Ulubione perfumy Meghan Markle. 3 zapachy, które was zachwycą

Getty Images

Dokument "Harry i Meghan" 

Pierwsze trzy odcinki serialu biograficznego Harrego i Meghan zobaczymy już w czwartek, 8 grudnia. Pierwotna premiera miała mieć miejsce wcześniej jednak ze względu na śmierć Elżbiety II podjęto decyzję o zmianach w scenariuszu. Mówiło się wówczas o tym, że Sussexowie chcieli załagodzić wypowiedzi dotyczące nowego króla Karola III i jego żony Camilli. Oprócz tego w mediach pojawiły się głosy, że osoby zaangażowane w produkcję po stronie Netfliksa zauważyły sporo niezgodności pomiędzy dokumentem, a poprzednimi wypowiedziami pary z wywiadów, książek i innych publikacji.
Zwiastun serialu również od początku wzbudził kontrowersje, przede wszystkim ze względu na opresyjną narrację, ale także na sfabrykowane ujęcia dotyczące prześladowania ich przez paparazzich. Zobacz zwiastun: 

Premiera serialu "Harry i Meghan" 

 Dokument ma się skupiać na rasizmie oraz zdrowiu psychicznych, czyli dwóch aspektach, za które para otrzymała we wtorek nagrodę. Zobaczymy go już jutro, 8 grudnia na platformie Netflix. Przeczytaj wszystko co wiemy o dokumencie "Harry & Meghan" tutaj