Wykonane 18 września (na jeden dzień przed pogrzebem Elżbiety II) ujęcie króla Karola III wraz z małżonką Camillą oraz księciem Williamem i Kate Middleton narobiło sporo szumu. Kontrowersje wzbudzała między innymi niepełna reprezentacja rodziny królewskiej. No bo rzeczywiście, dość mocno zastanawia fakt pominięcia na fotografii brata nowo tytułowanego księciem Walii Williama. W końcu mówimy o pierwszym oficjalnym portrecie po odejściu królowej. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać.

Książę Harry i Meghan Markle na nowych oficjalnych portretach 

We wtorek 4 października w sieci pojawiły się aż dwa nowe zdjęcia księcia Harry’ego i Meghan Markle. Obydwa zrobiono 5 września na terenie Wielkiej Brytanii, a dokładniej mówiąc, w Manchesterze, gdzie małżeństwo wzięło udział w konferencji One Young World Summit. Autorem zdjęć jest urodzony w Nigerii brytyjski fotograf Misan Harriman. Pokazują one parę trzymających się za ręce zakochanych tuż przed wyjściem w tłum zgromadzonych gości.

Na pierwszym uśmiechają się i patrzą prosto w kamerę. Wrażenie potęgują wyjątkowo wyraziste stylizacje. Księżna ma na sobie ognistoczerwoną bluzkę z kokardą i dopasowane kolorystycznie spodnie z oferty ekologicznej marki Another Tomorrow, a książę perfekcyjnie skrojony, niebieskoszary garnitur. 

„Książę i księżna Sussex na chwilę przed wzięciem udziału w ceremonii otwarcia One Young World w zeszłym miesiącu” – napisał Harriman na Instagramie.

Druga fotografia jest z kolei czarno-biała i przedstawia małżeństwo z profilu. Posłużenie się tego typu zabiegiem artystycznym nabiera mocy i znamiennej nostalgii, gdy pomyślimy, że to prawdopodobnie ostatnie zdjęcie, jakie wykonano parze zanim otrzymali smutne wieści o śmierci królowej Elżbiety II. O śmierci babci.