Chrzciny księcia Archiego

Według wydanego przez Meghan i Harry'ego oświadczenia, już dziś odbędą się chrzciny księcia Archiego. Rodzina królewska nie chce ujawniać, kto zostanie jego rodzicami chrzestnymi, a cała ceremonia ma przebiec w gronie bliskich osób - z wyjątkiem jednej. Na wydarzeniu zabraknie królowej Elżbiety, której zresztą nie było też na zeszłorocznym chrzcie księcia Ludwika.

Mały Archie wygląda jak książę Harry. Podobieństwo jest uderzające - zobaczcie zdjęcia >>

Meghan Markle i książę Harry pokazali swoją kartkę świąteczną. Głównym bohaterem zdjęcia jest ich synek Archie >>

Opuszczenie takiego wydarzenia, którym żyje właśnie cała Wielka Brytania, spowodowane jest tym, że królowa będzie akurat przebywać w zaplanowanej dużo wcześniej podróży do Sandringham.

Nie jest to wcale oznaka złych relacji z Meghan Markle i księciem Harrym czy lekceważący stosunek do rodziny.

Jak podają brytyjskie media, chrzciny Archiego miały się odbyć pierwotnie w piątek, ale zostały przełożone, ponieważ książę Karol musiał być wczoraj w Walii. To oczywiście spowodowało wysyp komentarzy, że skoro przełożono datę ze względu na Karola, rodzice Archiego powinni dopasować się również do kalendarza królowej. "Wszyscy wspierają parę królewską, która nie chce dostosowywać się do tradycji. Są młodzi, obierają inną ścieżkę niż reszta członków rodziny królewskiej i to ich dobra wola. Ale nie powinni robić tego (przekładać kolejny razy chrzciny) ze względu na tradycję" cytuje jedną z bliskich osób Meghan i Harry'ego Daily Mail.

 Meghan Markle i książę Harry organizują chrzest Archiego. Kogo wybrano na rodziców chrzestnych?>>

Cała ceremonia ma być prywatna, ale rodzina królewska zapewnia, że po jej zakończeniu pokaże światu zdjęcia z chrzcin Archiego Harrisona Mountbatten-Windsora. Chrzciny ma dokumentować Chris Allerton. Fotograf jest autorem m.in. kadrów ze słubu Meghan i Harry'ego, kartki świątecznej księstwa Sussex (ujęcie zostało zrobione podczas wesela pary) i ze spotkania dziadków z małym Archiem.

Jak mieszkała Meghan Markle zanim została księżną Sussex? >>