To będzie hit! Disney zapowiedział, że na ekrany kin wróci "Król Lew" ("Lion King"), ale nie w wersji animonawej, tylko live-action. Chyba nie ma osoby, która nie uroniłaby łzy w trakcie oglądania tej produkcji. Jeden z ulubionych filmów małych i dużych widzów trafi do kin 19 lipca  2019 roku. Znamy również obsadę nowego "Króla Lwa"! 

W nowym filmie "Król Lew" zagrają m.in. Donald Glover (Simba), Beyoncé (Nala), James Earl-Jones (Mufasa), Chiwetel Ejiofor (Scar), Alfre Woodard (Sarabi), Billy Eichner (Timon) czy Seth Rogen (Pumbaa). Za reżyserię odpowiada Jon Favreau ("Księga dżungli", "Szef", "Kowboje i obcy", "Iron Man"), a za scenariusz Jeff Nathanson ("Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara", "Faceci w czerni 3", "Terminal", "Złap mnie, jeśli potrafisz"). Muzykę do "Króla Lwa" stworzy Hans Zimmer (za ścieżkę dźwiękową z 1994 roku otrzymał Oscara).

"Król Lew" to opowieść o lwim księciu Simbie, który po śmierci ojca zostaje skazany na wygnanie. Fabuła bajki Disneya z 1994 roku była inspirowana "Hamletem" Williama Szekspira. To jedna z najbardziej kasowych i popularnych animacji na świecie. 

#TheLionKing. 2019.

Post udostępniony przez Disney (@disney)