Od kilku godzin Hollywood mówi tylko o tym, informacja o nowej roli Kristen Stewart zaskoczyła nawet fanów aktorki. Nikt nie zgadłby, że gwiazda kiedykolwiek wcieli się w tak słynną i charakterystyczną postać, jaką była (a tak naprawdę nadal jest) księżna Diana. O czym będzie kolejna produkcja o brytyjskiej arystokratce, która zmarła w 1997 roku? 

Kristen Stewart wcieli się w księżną Dianę!? Aktorka zagra w filmie "Spencer", którego akcja będzie rozgrywać się na początku lat 90.

Informację o filmie "Spencer" jako pierwszy podał serwis Deadline. Nie będzie to biografia Diany, filmowcy zamierzają pokazać skrawek życia byłej księżnej Walii. Amerykańscy dziennikarze ujawnili, że akcja produkcji będzie miała miejsce na początku lat 90., w momencie gdy "księżna Diana stwierdzi, że jej małżeństwo ma się ku końcowi i, że musi jednak zboczyć ze ścieżki, która prowadziła ją do założenia korony pewnego dnia".

Za reżyserię "Spencer" odpowiadać będzie Pablo Larraín, który na swoim koncie ma takie produkcja jak "Jackie" z Natalie Portman, "El Club", czy serial "Uciekinierzy". "Wszyscy dorastaliśmy, przynajmniej moje pokolenie, czytając bajki"- powiedział reżyser filmu. "Zwykle książę spotyka księżniczkę, prosi ją, by została jego żoną, a ta ostatecznie zostaje królową. To bajka. Kiedy ktoś rezygnuje z bycia królową i mówi: wolałbym być sobą, to trudna decyzja, bajka wywraca się do góry nogami. Zawsze byłem tym bardzo zaskoczony i uważałem, że to musiało być bardzo trudne. I to jest właśnie sedno filmu."

Dlaczego to Kristen Stewart otrzymała tę rolę? "To jedna z najlepszych aktorek. Żeby zrobić to dobrze, potrzebujesz czegoś ważnego w filmie, a tym jest zagadka. Kristen potrafi zagrać wiele, może być bardzo tajemnicza, krucha, a zarazem silna, a tego właśnie chcemy.  Połączenie tych elementów sprawiło, że pomyślałem o niej. Sposób, w jaki zareagowała na scenariusz i sposób, w jaki podchodzi do postaci, jest niesamowity. Myślę, że zrobi jednocześnie coś oszałamiającego i intrygującego. (...) Widziałem filmy Kristen, które są tak różnorodne, są niesamowite, pokazują różne warstwy, jej różnorodność i siłę jako aktorki" - dodał Larraín.

W księżną Dianę wcieliła się już m.in. Naomi Watts ("Diana"), a także Emma Corrin, która zagrała arystokratkę w kolejnym sezonie "The Crown" - na premierę serialu Netflix czekamy z niecierpliwością. Jesteśmy również ciekawi jak wypadnie Kristen Stewart. 

Księżna Diana, 1990 rok. / Getty Images

Księżna Diana, 1990 rok. / Getty Images