Od 15 maja, po półrocznej przerwie, imprezy okolicznościowe, takie jak wesela i komunie, ponownie mogą być organizowane - oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym oraz z określonym limitem osób. Dla wielu z nas będą to pierwsze tak duże spotkania w gronie rodzinnym czy przyjaciół od momentu wybuchu pandemii COVID-19, czyli marca 2020 roku. Czas zatem skompletować elegancką stylizację! 

Kiedy założyć krawat, a kiedy muchę?

Szykujesz się na wielkie wyjście? A może czeka Cię eleganckie przyjęcie służbowe? Jeśli wybór garnituru i koszuli masz już za sobą, przyszła pora zastanowić się nad odpowiednimi dodatkami, a te nieczęsto spędzają sen z powiek. Zwłaszcza, gdy przychodzi do niełatwej dla wielu decyzji, co będzie lepsze - mucha czy krawat? Drodzy Panowie, nie martwcie się, pomożemy! 

Zacznijmy jednak od początku. Jednolity, gładki krawat to klasyk, który obowiązkowo powinien się znaleźć w naszych szafach. Dlaczego? Odnajdzie się w każdej sytuacji i będzie współgrał z wieloma stylizacjami - począwszy od sportowej marynarki, na klasycznym swetrze i na wyjściowym garniturze kończąc. Druga, a jakże ważna zaleta, zapewne ucieszy panów o pełniejszej sylwetce - krawat optycznie wyszczupla! 

Krawat sprawdzi się przede wszystkim podczas:

  • spotkania biznesowego, konferencji i wystąpień
  • wieczornego wyjścia lub randki

Pamiętajmy! W żadnym przypadku nie zakładamy do smokingu czy fraka krawatu - byłoby to niewybaczalne faux pas z naszej strony.

Krawat to zawsze bezpieczny wybór. Innymi prawami rządzi się mucha, która od pewnego czasu przeżywa swój renesans. Popularna "muszka" doskonale komponuje się z eleganckimi oraz codziennymi stylizacjami - podkreśla w ten sposób lekką nonszalancję looku i nadaje mu charakteru. Mucha - powszechnie uznana za bardziej praktyczniejszą i wygodniejszą - ma jednak jeden, drobny mankament - optycznie powiększa twarz i dodaje zbędnych kilogramów. 

Muchę polecamy zakładać:

  • do smokingu, surduta („black tie”)
  • do kamizelki
  • w połączeniu z szelkami i poszetką

Mucha czy krawat na wesele, komunię i studniówkę?

Najczęstszym wyborem na takie okoliczności jest krawat - dobrze dobrany zawsze będzie wyglądał szykowanie i z klasą. Muchę natomiast polecamy tym osobom, które planują wyróżnić się z tłumu i zwrócić na siebie uwagę. Prawidłowo związana sprawdzi się zarówno na przyjęciu weselnym, jak i imprezie studniówkowej czy komunii. Gwarantujemy!