"Krakowskie potwory": o czym będzie polski serial dla Netflix?

Najnowszy polski serial Netflix - "Krakowskie potwory" oparty będzie na dawnych krakowskich legendach i mitologii słowiańskiej. Główną bohaterką produkcji jest Alex - studentka pierwszego roku medycyny na prestiżowym Collegium Medicum w Krakowie. Wyjechała z rodzinnej wsi, aby zacząć od nowa i za wszelką cenę chce udowodnić, że należy do wielkiego świata. Los dziewczyny ulega całkowitej zmianie, gdy zostaje wybrana do elitarnej grupy studentów skupionej wokół światowej sławy patologa - profesora Zawadzkiego. Okazuje się, że badania naukowe to tylko przykrywka, a w rzeczywistości grupa zajmuje się czym innym i wciąga Alex w intrygę. Dziewczyna musi skonfrontować się ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

To historia oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa, a także na tym, co owe legendy i mity przemilczały. To także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą - tak Netflix opisał najnowszy serial

Kogo możemy spodziewać się w obsadzie "Krakowskich potworów"?

Za reżyserię "Krakowskich potworów" odpowiadają Kasia Adamik ("Amok") oraz Olga Chajdas ("Nina"). Scenariusz z kolei stworzony został przez Magdalenę Lankosz ("Ciemno, prawie noc") oraz Annę Sieńską i Gaję Grzegorzewską. W obsadzie zobaczymy m. in. Andrzeja Chyrę ("Ach śpij kochanie") w roli profesora Zawadzkiego, Małgorzatę Belę ("Suspiria"), Stanisława Linowskiego ("Rykoszety") oraz Barbarę Liberek, która wcieli się w rolę Alex. 

"Krakowskie potwory": kiedy premiera na Netflix?

Data premiery "Krakowskich potworów" nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że będzie to wiosną tego roku, o czym Netflix poinformował na Twitterze.