Konturowanie twarzy to nadal jeden z najważniejszych etapów w tworzeniu makijażu. Nie wyobrażamy sobie wizażu bez podkreślenia kości policzkowych, czy rozświetlenia. "Contouring" rozpropagowała Kima Kardashian West, a jego fankami są również Emily Ratajkowski czy Kylie Jenner. Filmy czy artykuły instruktażowe to nadal najchętniej czytane materiały w internecie. A czy wiecie czym jest tantouring? To konturowanie twarzy, które wykonuje się... samoopalaczami! Jego największą zaletą jest długotrwały efekt - w sam raz na wakacje. Jak jednak wykonać makijaż tego typu? O poradę poprosiliśmy Martę Iwańską, znana również jako Dr MakeUp.

Sekretne kosmetyki wizażystów: Marta Iwańska - Dr MakeUp >>

Konturowanie samoopalaczem - poznajcie 5 zasad Dr MakeUp, których trzeba się trzymać przy tantouringu 

1. Najważniejsze jest idealne przygotowanie skóry. Peeling i nawilżenie to podstawa. Dopiero po całkowitym wchłonięciu się kosmetyków pielęgnacyjnych możemy zacząć aplikować samoopalacz.

2. Do konturowania potrzebne będą dwa samoopalacze – jaśniejszy (dobrany do naszej karnacji) i ciemniejszy - do modelowania.

3. Jaśniejszy nakładamy na całą twarz, a ciemniejszy aplikujemy na miejsca, które chcemy zmniejszyć, wyszczuplić lub podkreślić.

4. Ciemny, modelujący samoopalacz aplikujemy przy użyciu klasycznego pędzla do bronzera, cieniując jego granice. Musi się "wtopić" w skórę.

5. Zawsze czytamy instrukcję obsługi: niektóre samoopalacze potrzebują zaledwie godziny, żeby otrzymać efekt idealnej opalenizny. To ważne, aby nie trzymać kosmetyku za długo – unikniemy wówczas ciemnych krawędzi.

Konturowanie twarzy samoopalaczem. Zobacz wideo

Do wykonania konturowania twarzy samoopalaczem Marta Iwańska użyła kosmetyków MineTan. Dostępne są w ofercie sklepu Pro Beauty.