Do 14 lipca trwają elektroniczne zgłoszenia w obu konkursach. Przypomnijmy, Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka” to najstarszy i najbardziej prestiżowy polski konkurs modowy. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem PRZYSZŁOŚĆ, a laureat – autor najlepszej kolekcji ready-to-wear– otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas gali konkursu międzynarodowego.

Z kolei rywalizację w gronie projektantów międzynarodowych obejrzymy podczas finału „Łódź Young Fashion Award” 2019. Podobnie jak w „Złotej Nitce”, w szranki staną młodzi projektanci, którzy nie ukończyli 30. roku życia, jednak ich kolekcje będą miały zupełnie odmienny charakter. Konkurs ŁYFA nastawiony jest na modę awangardową. Tu liczy się oryginalność pomysłu, zastosowanie nowych technologii, technik czy nowoczesnych materiałów. Nicią przewodnią zgłoszonych kolekcji będzie METROPOLIA. Na laureata czeka nagroda pieniężna w wysokości 30 000 euro (ufundowana przez miasto Łódź) oraz statuetka Manequine 2019.

Co trzeba zrobić by wziąć udział w jednym z konkursów? Do 14 lipca wystarczy przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia  zdjęcia 5 sylwetek wybranych z całej kolekcji oraz jej opis. Wszystkie pozostałe warunki udziału w znajdują się w konkursowych regulaminach. Jury, w którym zasiadają m.in.: Tomasz Ossoliński, Katarzyna Sokołowska czy Mariusz Przybylski, do 19 sierpnia wyłoni finalistów, którzy już w październiku zaprezentują swoje kolekcje na wybiegu Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Trzymamy za was kciuki!