Interesujesz się dizajnem? Jesteś studentem architektury, projektantem, a może to twoje hobby? Właśnie do takich osób jak ty, kreatywnych i lubiących wyzwania, skierowany jest konkurs ELLE i H&M Home.

Postępująca globalizacja, zmiany w ekosystemie oraz w społeczeństwie, czy postępujący w ekspresowym tempie rozwój technologiczny sprawia, że trendy zmieniają się w ciągu jednego roku, a nawet kilku miesięcy. Migrujemy, zmieniamy miejsce zamieszkania zabierając ze sobą rzeczy, które będą nas pobudzać, uspokajać i inspirować. Zamiast kupować mieszkania czy domy, wynajmujemy je - jesteśmy nastawieni na tymczasowość i mobilność. Tak powstało pojęcie "Nomada" oraz "Osadnik".

Obserwując jak szybko zmienia się nie tylko świat, ale i my sami marki H&M Home oraz ELLE stworzyły konkurs, mający na celu zobrazowanie i podsumowanie tego zjawiska. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie instalacji, która powstanie w jednym z polskich miast, do wyboru Warszawa, Poznań lub Kraków. Praca ma odpowiedzieć na zagadnienie jakim jest “Współczesny Nomada / Współczesny Osadnik” inspirując się nowymi trendami społecznymi, a także kolekcją H&M Home na sezon jesień-zima 2013/ 2014. Instalacja musi zmieścić się w pawilonie o powierzchni 15 m kw i wymiarach 6 m x 2,5 m. 

Oprócz realizacji wyłonionego przez Jury autorskiego projektu zwycięzca otrzyma również nagrodę pieniężną - 10 000 zł.

Szczegóły konkursu "Współczesny Nomada/ Współczesny Osadnik" znajdziesz tutaj.

Wizualizacja kontenera