Dziś rozpoczyna się Tydzień Mody w Berlinie, pierwszy z europejskich tygodni mody damskiej. W Paryżu nie pokazano jeszcze wiosennego haute couture, ale już możemy poznać jesienne kolekcje Laurèl, Hugo by Hugo Boss, Marc Cain czy Dawida Tomaszewskiego, którego pokaz zamyka Fashion Week. Polak zaprezentuje się w piątek (18 stycznia) o 19.30.

Kogo zobaczymy na wybiegu? Polskich modelek na pewno nie zabraknie, ale nie możemy liczyć na gwiazdorską obsadę, jak w pokazach paryskich. Niemieckie agencje wypuściły wprawdzie kompozytki Anji Rubik, Magdy Frąckowiak i Małgosi Beli, ale mają one głównie charakter prestiżowy. Mało prawdopodobne, żeby którakolwiek z nich pojawiła się w Berlinie, ale będziemy wypatrywać innych znanych Polek: Patrycji Gardygajło, Asi Piwki, Moniki Sawickiej, Joasi KołtuniakKaroliny Wąż i Emilii Nawareckiej. Wszystkie czeka pracowita zima, bo są też pewnymi kandydatkami na bardziej prestiżowe wybiegi Nowego Jorku, Londynu czy Paryża.

Trzymamy też kciuki za inne dziewczyny, berlińskie pokazy mogą im utorować drogę do sukcesów w lutym i marcu. Zobaczcie kompozytki Polek w Berlinie w GALERII.