Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Kolacja z Tiffanym", Agnieszka Lingas-Łoniewska

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Kolacja z Tiffanym"

"Komedie romantyczne są do bani – twierdzi Natalia Lisek. Może i racja, ale jej życie zaczyna niepokojąco przypominać jedną z nich. Tu niespodzianka goni niespodziankę, a śmiech walczy  ze wzruszeniem!" - możemy przeczytać w opisie nowej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Bohaterka nie jest piękną blondynką o figurze modelki, wręcz przeciwnie, ta mieszkanka Wrocławia nosi grube okulary a roztrzepanie to jej drugie imię. Natalia szuka pracy, a gdy znajduje etat w firmie Macieja Garnickiego poznaje zupełnie inny świat - "zabójczo przystojnych mężczyzn, olśniewających klejnotów i… zuchwałych kradzieży". Na dodatek, między nią a jej szefem pojawia się chemia. Co z tego wszystkiego wyniknie?

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Współlokatorzy", Beth O'Leary

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Współlokatorzy"

Jest ich dwoje, ale mieszkanie mają jedno, choć wcale się nie znają. Jak to możliwe? Leon i Tiffy mają układ -  on w ciągu dnia odsypia nocne zmiany, za to ona przebywa w kawalerce przez resztę czasu. Powodem tej decyzji jest trudna sytuacja finansowa obu bohaterów. Tiffy właśnie zakończyła trudny związek i ledwo wiąże koniec z końcem pracując w wydawnictwie. Natomiast Leon odkłada każdy grosz na prawników dla brata a nocami zajmuje się pensjonariuszami w domu opieki. 

Ta oryginalna historia miłosna spodoba się wielu osobom, zwłaszcza tym, którzy mają za sobą mieszkanie ze współlokatorem. "I gdy już wsiąkniesz w tę historię bez reszty, nagle okazuje się ona czymś znacznie więcej – niesamowicie mądrą i głęboką opowieścią o miłości i przyjaźni. I o tym, jak uleczyć złamane serce, gdy nasza ufność legła w guzach" - napisała pisarka Maddie Dawson.

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Niedopasowani"

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Niedopasowani"

Kolejny bestseller od Samanthy Young? Powieść "Niedopasowani" to powieść napisana wspólnie przez Young i Kristen Callihan. Już pierwsze strony książki wciągną was bez reszty. Parker ma wymarzoną pracę, ale na przeszkodzie do pełni szczęścia stoi jej szef, któremu zależy na tym, żeby pracownicy mieli ustabilizowane życie osobiste. Dziewczynie jakimś cudem udaje się znaleźć idealnego kandydata, ale zamiast wykształconego młodego mężczyzny trafia się jej jego brat - Rhys Morgan, były bokser z niewyparzonym językiem. Choć już od pierwszej sekundy Parker i Rhys nie pałają do siebie sympatią zmuszeni są współpracować ze sobą...

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Seks, nie miłość"

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Seks, nie miłość"

Okazuje się, że wesele to najlepsze miejsce, żeby poznać nowych ludzi. Tak zapewne twierdzi Hunter, który szybko zagina parol na Nat. Rano obudzili się w jednym pokoju hotelowym. "Kobieta od razu wiedziała, że to typ faceta, który łamie serca i nie angażuje się w poważniejsze związki. Poza tym sama nie szuka miłości, ma wystarczająco dużo problemów po rozwodzie. Dlatego też zdecydowała się pozostawić 'łowcę' z fałszywym numerem telefonu." Oboje spotykają się 9 miesięcy później, także i tym razem Natalia zamierza zażartować z Huntera i podaje mu kolejny zły numer - do swojej matki. Co na to Hunter? Nie poddaje się tak łatwo.

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Skandal", Katarzyna Nowakowska

serwis prasowy

Już nie K.N. Haner a Katarzyna Nowakowska. "Skandal" to jej pierwsza powieść pod własnym nazwiskiem. 

Julia przez całe życie spełnia oczekiwania innych, ale nie tym razem. Zamierza pokazać miejsce temu gburowatemu angielskiemu arystokracie, swojemu szefowi, z którym jedzie do Nowego Jorku. 

"Książka skłania do wielu przemyśleń, na temat realizowania siebie, a nie poświęcaniu się wyłącznie na spełnianiu oczekiwań innych. Wywołuje wiele emocji. Bardzo ciekawi bohaterowie, jednak najbardziej urzekła mnie postać Julii, która jak się sama określała "nieidealna" potrafiła zaakceptować siebie, pokochać i czuć się piękną i seksowną kobietą." - możemy przeczytać w jednej z recenzji.

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Jego przesyłka", Penelope Bloom

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Jego przesyłka"

Już sam opis rozśmiesza do łez: "Jego paczuszka wylądowała w mojej skrzynce… Hej, spokojnie, mojej skrzynce pocztowej. I od chwili, kiedy zobaczyłam, co jest w środku, wiedziałam, że ta paczka powinna trafić do mojego gorącego sąsiada. Który najwyraźniej ma brudny sekret…" Lilith to pewna siebie, piękna pesymistka. Tak samo jak koty, nie pała miłością do innych ludzi, ale w pewnym momencie zaczyna ją intrygować nowy sąsiad ("pachnie jak reklama Calvina Kleina i wygląda na takiego, co regularnie używa nici dentystycznej"). Ich relacja zaczyna się od pewnej długiej i grubej przesyłce, która omyłkowo ląduje u dziewczyny.

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Ściema". K. Bromberg

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Ściema"

Australijski biznesmen (i na dodatek arogancki dupek!) Zane Philips zamierza zbić majątek na portalu randkowym, w którym spotyka się miłość życia. Biznes należy teraz wypromować, tylko jak to zrobić skoro szef jest singlem? Harlow Nicks stara się rozkręcić karierę w modelingu, ale na razie próbuje związać koniec z końcem. Oboje poznają się przypadkowo, a w trakcie spotkania pojawia się też "rozszczekany pies, złamany obcas i krótka pyskówka." Koniec końców dziewczyna otrzymuje propozycję posady - ma udawać jego ukochaną i wspólnie rozpromować portal randkowy. Jak to się skończy? Ona nie może go zdzierżyć, a on zaczyna patrzeć na nią inaczej.

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Więcej niż pocałunek", Helen Hoang

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Więcej niż pocałunek"

Stelli nikt nie nazwałby romantyczką, wręcz przeciwnie, dziewczyna wierzy tylko w logiczne myślenie. Algorytmy są dla niej prostsze niż nawiązywanie relacji, zwłaszcza z mężczyznami. Już nie mówiąc o pocałunkach czy czymś więcej. Za namową matki postanawia to zmienić, ale nie będzie to takie proste bo Stella ma zespół Aspergera. W jej życie wkracza Michael, mężczyzna do towarzystwa, bo przecież Stella potrzebuje treningu ze związków. "Plan lekcji, który wspólnie realizują, wychodzi znacznie poza całowanie. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter. Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym."

Debiutancka powieść Hoang wygrała w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2018.

Komedie romantyczne w wersji książkowej: "Randka z Hugo Bosym", Agnieszka Lingas-Łoniewska

Jagoda Borówko leczy złamane serce, ale postanawia wybrać się na ślub przyjaciółki. Niestety dochodzi tam do pewnego incydentu, kobieta wdaje się w kłótnię z nowopoznanym mężczyzną. Okazuje się, że przystojny Hugo Bosy jest nowym szefem Jagody, a wzajemne przyciąganie nie pomaga w stosunkach służbowych. Na horyzoncie pojawia się też były chłopak Borówki.