Iris Apfel: kolekcja dla H&M już niedługo

W branży modowej Iris Apfel znają wszyscy: prawdziwa ikona, barwny ptak i ekscentryczna projektantka wnętrz, a do tego filantropka na dobre zapisała się na kartach historii mody. Ma świetny gust i prawdziwy talent (swoją drogą wspierany przez genialną intuicję), który z amerykańskiej historyczki sztuki i biznesmenki uczynił prawdziwą gwiazdę w swoim fachu. Pod koniec sierpnia obchodziła swoje setne urodziny. Świętowała je w charakterystycznym dla siebie stylu - to znaczy barwnie, hucznie i z poczuciem humoru. A na chwilę przed zdobyła prestiżową nagrodę Andrée Putman Lifetime Achievement Award dla najlepszych twórców i innowatorów, którzy kształtują nowe trendy w dziedzinie designu.

Iris Apfel ma swoje emoji!>>

Teraz właścicielka najbardziej charakterystycznych okularów na świecie ma kolejną okazję do triumfu, bo została zaproszona przez H&M do stworzenia własnej kolekcji dla szwedzkiej sieciówki.

Dzięki takiej okazji Apfel będzie mogła swoją nieposkromioną kreatywność wykorzystać nie tylko w projektowaniu fantastycznych wnętrz (jest autorką wnętrz dla dziewięciu kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych), ale i ubrań, które trafią do bardzo szerokiego grona odbiorców. 

"Moda vintage" - książka o kupowaniu w second handach trafiła właśnie do przedsprzedaży. To must have czytelniczy na jesień 2021>>

Iris Apfel x H&M / mat. prasowe

"Czujemy euforię z powodu naszej współpracy ze stylową i kultową biznesmenką Iris Apfel, która niedawno obchodziła swoje setne urodziny" pisze marka H&M na swojej stronie internetowej. Kolekcja, którą szykuje razem z Apfel ma składać się między innymi z eklektycznych sukienek oraz kompletów, a także rozbudowanej linii akcesoriów. Szwedzka sieciówka widzi garderobę ikony w sposób bardzo bajkowy i wręcz metaforyczny - jako "pokój wypełniony wiecznym blaskiem i trwający całe stulecia chwilami", gdzie nie brakuje letnich kwiatów i cytrusów, lśniących żyrandoli i zachwycających kolorów. Nic dziwnego, w końcu życiowa dewiza Iris Apfel brzmi: "Dlaczego mam być nudna?". W kolekcji H&M x Iris Apfel znajdziemy więc ekscentryczną modę, pełną warstw i charakteryzująca się jasną paletą barw (skrycie liczymy też na TE okulary!). Będzie ona skierowana do wszystkich grup wiekowych i rozmiarów. Na pierwszych zdjęciach z kolekcji, które pojawiły się w sieci, widzimy zresztą falbaniastą żółtą suknię, która przypomina rafę koralową oraz błękitny garnitur w liście, który zdobią guziki i aplikacje w postaci pereł. 

Iris Apfel obchodzi dziś 100. urodziny!>>

"W stylu nie chodzi o wydawanie dużych pieniędzy. Nie chodzi o to, co lub kogo nosisz, ale o to, jak się czujesz, gdy coś nosisz. Styl polega na wyrażaniu siebie, a przede wszystkim na postawie" mówi Iris Apfel. I dodaje: "Myślę, że właściciele H&M odpowiadają za fantastyczne stroje na całym świecie i to absolutni pionierzy w swojej dziedzinie — co uwielbiam! Uwielbiam kreować najlepszy styl w przystępnych cenach, a to H&M opanował do perfekcji!".

Iris Apfel x H&M / mat. prasowe

"Dzięki tej współpracy możemy uczcić wyjątkową i niezwykłą kobietę oraz jej kreatywny i odważny styl. Udowadnia ona, że styl jest ponadczasowy i wciąż zachęca ludzi do pokazywania, kim są w modzie – a jednocześnie do dobrej zabawy" mówi Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny w H&M. A jeśli chodzi o projekty Apfel? "Kolekcja jest zabawna, ozdobna i bogata w untensywne kolory, żywe nadruki i szeroki wybór tkanin. Wygląd jest pobłażliwy z nastawieniem 'więcej znaczy więcej' i jest zwieńczony ekskluzywną biżuterią, która jest bardzo ważnym znakiem dla Iris" wyjaśnia Johansson.

H&M x Iris Apfel: ceny ubrań i dodatków

Zastanawiacie się, ile będą kosztować ubrania i dodatki z kolekcji Iris Apfel x H&M? Póki co takie szczegóły nie są jeszcze znane, ale można się spodziewać, że będą zbliżone do innych specjalnych kolekcji szwedzkiej sieciówki - chociażby tych, które powstają we współpracy ze słynnymi domami mody i projektantami, jak Sonia Rykiel, Simone Rocha czy Versace. W końcu Iris Apfel to jedna z najbardziej cenionych osób w branży, której styl znał się jej znakiem rozpoznawczym. 

Dokument o Iris Apfel>>

Iris Apfel x H&M: premiera

Kolekcja Iris Apfel x H&M trafi do sprzedaży już na początku 2022 roku. Premiera ma mieć miejsce wczesną wiosną. Dokładna data nie jest jeszcze jednak znana. Warto trzymać rękę na pulsie!