Pierwsze informacje o filmowej produkcji inspirowanej przygodami Nathana Drake'a trafiły do sieci już jakiś czas temu, ale producenci są bardzo tajemniczy i wiele szczegółów dotyczących filmu utrzymują w sekrecie. Jedną z najważniejszych potwierdzonych informacji jest obsadzenie w głównej roli Toma Hollanda, którego widzowie mogą kojarzyć z takich filmów jak najnowsza seria o Spider-Manie, „Wojna o prąd" czy „Zaginione miasto Z". 

Uncharted – co wiemy o fabule?

W pierwszych dniach nowego roku na oficjalnym profilu twitterowym produkcji pojawiły się kolejne cztery zdjęcia z planu. Dokładnie widać na nich zagadkowe krzyże, które mają posłużyć za klucze do otwierania zamków. Wiele wskazuje na to, że to właśnie poszukiwania zaginionych krzyży-kluczy mogą być jedną z osi filmowej produkcji. 

Co ciekawe, jakiś czas temu w mediach społecznościowych Nolana Northa, aktora grającego Nathana Drake'a w komputerowej serii gier, pojawiła się informacja, że w filmie pojawi się także historyczna postać Ferdynanda Magellana. Łatwo wyobrazić sobie, że to właśnie tropem skarbów ukrytych przed jednego z najwybitniejszych odkrywców w historii podąża Nathan Drake. Przypomnijmy, że w jednej z najsłynniejszych serii gier wideo poszukiwacz przygód do tej pory tropił losy słynnych piratów Francisa Drake’a i Henry’ego Avery’ego. 

Jeśli plany producentów nie ulegną przesunięciu ze względu na panujące warunki, „Uncharted" powinniśmy zobaczyć na kinowych ekranach już w połowie lipca 2021.