Cienkie i srebrne kolczyki–obrączki charakterystyczne dla stylu grunge, popularnego w latach 90. ewoluują od kilku sezonów. Teraz rozkwitają w pełnej okazałości! I to dosłownie. Oplatają ucho jak bluszcz, albo zamykają je w metalicznej ramie z wypustkami. Tzw. ear cuffs kupisz w każdej trendowej sieciówce (przodują te brytyjskie, np. Topshop), ale ozdoby (które wyrosły z subkultury) podbiły już wybiegi. Kolczyki typu ear cuff od pewnego czasu pojawiają się w stylizacjach pokazów projektantów i domów mody, przyjmując różne formy i rozmiary. Podczas gdy projekty Rodarte sezonu wiosna-lato 2013 dopełniały kolczyki przypominające węża oplatającego ucho, u Jasona Wu mogliśmy zobaczyć subtelne, zduplikowane obrączki. W tym sezonie tego rodzaju biżuterię lansowały między innymi takie marki, jak: Thakoon, Versace, Chloé, a także Dries Van Noten.

Trendy wiosna-lato 2014: kolczyki typu ear cuff / Rodarte SS 2013, Thakoon FW 2013, Dries Van Noten SS 2013, fot. imaxtree, kolaż ELLE.pl

Ear cuff są niekwestionowanym hitem i nie przestają być modne. Przez szereg wariacji i możliwości noszenia doceniły je gwiazdy i i fashionistki na całym świecie, urozmaicając swoje casualowe, jak i wieczorowe looki. Te najmodniejsze występują w postaci subtelnych obrączek zdobiących poszczególne partie ucha, dekoracyjnych łuków o bogatej ornamentyce na cały płat oraz serii cieknich łańcuszków. Hołdują stylowi glamour, ale równie dobrze wyglądają w wersji punkowej, jak i bardziej surowej, geometrycznej. Ich atutem jest to, że nie wymagają miliona dziurek w uszach aby nosić nawet największe i najbardziej ozdobne wersje.

Bez względu na ich wzornictwo, zawsze najlepiej prezentują się w pojedynczej liczbie. Możesz je wyeksponować spinając włosy, lub zaczesując je na bok lub do tyłu. Dla bardziej subtelnego efektu rozpuść włosy i lekko pofaluj – będzie glamour. 

W galerii prezentujemy najciekawsze wzory ear cuff!