Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że świat męskich perfum czy pielęgnacji jest mniej skomplikowany niż ten kobiecy. Jednak nic bardziej mylnego: stworzenie i dobranie odpowiedniego zapachu, który subtelnie podkreśli męskość i jej atrybuty to prawdziwe wyzwanie.

Perfekcyjnie stawiła mu czoła marka Brioni, która, tworząc zapach wody perfumowanej, wzięła pod uwagę wiele istotnych czynników: od włoskiego stylu do współczesnej, niewymuszonej elegancji.

Stwórz własną legendę – hasło przewodnie marki

Marka Brioni, dotychczas specjalizująca się w projektowaniu idealnie skrojonych garniturów i ponadczasowych ubrań, zdecydowała się wejść na rynek z pierwszym męskim zapachem sygnowanym swoim logo.

Połączenie odzieży męskiej i perfum nie jest przypadkowe: jak podkreśla Michel Almairac, współtwórca zapachu: „Tym zapachem starałem się sławić wyrafinowaną elegancję Brioni. W kompozycji stworzonej  z niewielu surowców wszystkie składniki są wysublimowane. Idealnie ze sobą zestawione, tworzą autentyczną aurę, która stanowi przekład savoir-faire studia włoskiego krawiectwa”.

Bogate nuty zapachowe i niebanalny flakon

Twórcy zapachu porównują proces jego powstawania do szycia perfekcyjnie skrojonego garnituru. Dlatego w wodzie perfumowanej Brioni wyczuwalne są takie nuty zapachowe jak świeże, zielone jabłko, nowoczesny akcent ozonowy czy różowy pieprz. Co istotne, wszystkie składniki pozyskiwane są w zrównoważony i odpowiedzialny społecznie sposób.

Podobnie jak sam zapach, flakon nowej wody perfumowanej Brioni nawiązuje swoim designem do nowoczesnej męskiej elegancji, ale też do bliskiego marce włoskiego stylu.

Flakon wykonano z masywnego, granatowego szkła włoskiego z grubą, zaokrągloną podstawą. Kwadratowy, ze ściętymi krawędziami, ozdobiony został w prosty sposób satynową etykietą inspirowaną metkami naszywanymi na szyte na miarę garnitury Brioni.

Dodatkowy akcent wysokiej klasy: magnetyczny korek przywiera do szyjki, gdy tylko się go nasunie. Widnieje na nim wygrawerowana litera B, podobnie jak na wierzchołku złotej pompki sprayu – prawdziwa elegancja tkwi przecież w szczegółach.

Zapach Broni Eau de Parfum jest dostępny w perfumeriach Douglas we flakonach o pojemności 60 i 100 ml.