Na konwencji D23 szef Marvel Studios, Kevin Feige, poinformował, że Kit Harington wystąpi w filmie „Eternals”. Przyjdzie mu zagrać postać Dane’a Whitmana, znanego lepiej jako Black Knight. I tu jest ciekawa sprawa, bowiem bohater, który zadebiutował w komiksie „Avengers” w 1967 roku jest nie tylko genialnym naukowcem, ale także… rycerzem ubranym na czarno. Czyli jak widać Harington nie jest w stanie wyzbyć się czerni.

Jego postać to znakomity szermierz, co też się zgrywa z umiejętnościami Jona Snowa. Walczy Hebanowym Ostrzem, mieczem wykutym przez Merlina w czasach Króla Artura (Snow też miał wyjątkową broń). Miecz ten może przeciąć każdą materię, jednak ciąży na nim klątwa – jeśli trzyma go osoba niegodna, miecz sprowadza na nią przekleństwo. Przydomek Black Knighta oraz ów magiczny miecz odziedziczył po swoim wujku.

Choć Black Knight często łączył siły z Avengersami i Defenders, to póki co nie wiadomo, w jaki sposób wpisze się on w film z Eternalsami. To z racji tego, że nie należy on do tej nieśmiertelnej rasy, która została stworzona przez Celestials i wysłana na Ziemie, aby chronić ludzi przed inną rasą, wrogimi Deviants. Tak zresztą wygląda fabuła „Eternals”.

CZYTAJ TEŻ: Ostatni odcinek „Gry o tron” to marne zakończenie świetnego serialu. Tego można było się spodziewać...

Jeszcze przed ogłoszeniem tej informacji spekulowano, że Harington wcieli się w Wolverine’a, ale jak widać Marvel Studios miało inne plany. Fani Kita zapewne mogą się czuć trochę rozczarowani, ale kto wie, może ta rola dla aktora okaże się w sam raz.

Eternals” – obsada filmu i premiera

Przypomnijmy, że należący do czwartej fazy MCU film pojawi się na dużym ekranie w listopadzie 2020 roku. Obsada filmu jest dość interesująca. To ze względu na fakt, że Harington wystąpi obok swojego dobrego kolegi z „Gry o tron”, czyli Richarda Maddena, który wcieli się w Ikarisa. Oprócz nich zobaczymy m.in. Angeline Jolie (Thena), Salmę Hayek (Ajak), Kumaila Nanjianiego (Kingo) oraz Gemmę Chan (Sersi). Reżyserką obrazu jest Chloe Zhao, znana z filmu „Jeździec”.