Kim Jones pracował dla Louis Vuitton jako dyrektor artystyczny kolekcji męskiej od 2011 roku. Urodzony w Londynie projektant zadebiutował kolekcją na sezon wiosna-lato 2012. Jeszcze przed trafieniem do francuskiego domu mody, w 2006 roku został uznany za najlepszego brytyjskiego projektanta odzieży męskiej. Jego dyplomową kolekcję na zakończenie edukacji w Central Saint Martins w 2002 roku docenił i zakupił sam John Galliano. Od 2003 roku Brytyjczyk tworzył pod własnym nazwiskiem. Później zainteresowała się w nim marka Alfred Dunhill - projektant został jej dyrektorem kreatywnym (zajmował to stanowisko w latach 2008-2011).

Michael Burke - prezes i dyrektor generalny marki Vuitton przyznał, że „Współpraca z Jonesem była ogromnym przywilejem. Wszyscy, którzy mieli przyjemność z nim pracować życzą mu dalszych sukcesów w kolejnym przedsięwzięciu” oraz, że marka zawdzięcza mu najbardziej udane współprace i projekty. Jones był odpowiedzialny za zwiększenie rozpoznawalności marki dzięki kooperacji z brytyjskimi artystami Jake'em i Dinosem Chapmanem, oraz przebojowej kolekcji z nowojorską streetwearową firmą Supreme. Produkty Supreme x Louis Vuitton (zaprezentowanych na pokazie jesień-zima 2017/2018) natychmiastowo podbiły media społecznościowe.

Wrażliwość na modę uliczną brytyjskiego projektanta doceniali m.in. Kanye West i Virgil Abloh - projektant marki Off-White. Jones udowodnił, że jest jednym z niewielu projektantów, którzy z wyczuciem potrafią balansować na pograniczu luksusu i streetwearu. Pod jego sterami Louis Vuitton docierało zarówno do lubiących klasykę stałych klientów, jak i wyznawców mody ulicznej. Może to być powód, dla którego zainteresowało się nim Versace. We wrześniu zeszłego roku pojawiły się pogłoski, że projektant jest w trakcie negocjacji z włoskim domem mody, ale ani Jones ani marka nigdy nie skomentowali tych spekulacji. Problemem mógł być wtedy ciągle trwający kontrakt z francuskim domem mody. 

Kim Jones na razie nie ujawnił swoich planów na przyszłość, a marka Louis Vuitton nie podała  jeszcze nazwiska jego zastępcy. Mimo, że Kim nie ma doświadczenia w projektowaniu odzieży damskiej, obok Phoebe Philo (która niedawno opuściła Céline), jest pretendentem do objęcia stanowiska dyrektora kreatywnego Burberry. Pokaz na sezon jesień-zima 2018 będzie pożegnaniem 38-letniego projektanta z francuską marką.