Natalia Maliszewska: wiek, wzrost, kariera

Natalia Maliszewska urodziła się 26 września 1995 roku, mierzy 174 cm wzrostu i pochodzi z Białegostoku. Przygodę z short trackiem rozpoczęła w 2007 roku, natomiast w Pucharze Świata debiutowała w sezonie 2012/2013. Po raz pierwszy na podium zawodów corocznego cyklu stanęła 1 listopada 2015 w Montrealu, zajmując drugie miejsce na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Trzy lata później – także w Kanadzie – Maliszewska odniosła premierowe zwycięstwo, zostając pierwszą Polką w historii, która wygrała zawody Pucharu Świata w short tracku. 

Pochodząca z Podlasia zawodniczka w sumie na podium zawodów Pucharu Świata stawała 13 razy, w tym trzykrotnie na jego najwyższym stopniu. W sezonie 2018/2019 okazała się bezkonkurencyjna i dzięki dwóm zwycięstwom – w Calgary i Salt Lake City – zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. W 2022 roku uplasowała się na trzecim miejscu, po drodze wygrywając inauguracyjne zawody w Pekinie, gdzie przypomnijmy odbędą się tegoroczne igrzyska. 

 

Natalia Maliszewska: sukcesy

Maliszewska ma na swoim koncie także liczne sukcesy w imprezach najwyższej rangi. Bezapelacyjnie największym osiągnięciem Polki jest srebrny medal rozgrywanych w 2018 roku w Montrealu mistrzostw świata. 26-latka na dystansie 500 metrów święciła również triumfy w europejskim czempionacie. Trzy lata temu w holenderskim Dordrecht została mistrzynią Europy. Rok później do swojej kolekcji dołożyła brązowy krążek, a w 2021 uszczęśliwiła gdańską publiczność, zdobywając tytuł wicemistrzyni Starego Kontynentu. 

Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia Natalii Maliszewskiej nikogo nie powinien dziwić fakt, że polska łyżwiarka jest jedną z największych nadziei na medal w Pekinie. Niestety, trudniejszym przeciwnikiem niż rywalki może dla Polki okazać się pandemia COVID-19. Tuż po przylocie do Pekinu 26-latka otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Maliszewska obecnie przebywa na izolacji w hotelowym pokoju, a jej olimpijski start stoi pod olbrzymim znakiem zapytania. Przypomnijmy, że zawodniczki specjalizujące się w biegu na 500 metrów przystąpią do rywalizacji już 5 lutego, czyli dzień po uroczystej ceremonii otwarcia igrzysk. 

Natalia Maliszewska prywatnie: partner, siostra, Instagram 

Prywatnie Natalia Maliszewska związana jest z Piotrem Michalskim, zawodowym łyżwiarzem szybkim, z którym zaręczyła się w 2020 roku podczas wakacji na Majorce. 27-latek jest aktualnym mistrzem Europy na dystansie 500 metrów na długim torze. Dodajmy, że starsza siostra Natalii – Patrycja również uprawia short track. 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami z życia Natalii Maliszewskiej? Jeśli tak, to koniecznie zaobserwuj jej profil na Instagramie – @natmaliszewska. Konto obecnie śledzi ponad 10 tys. użytkowników. 

CZYTAJ TEŻ: