W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy nazwiska laureatów najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej. 93. ceremonia rozdania Oscarów toczyła się bez większych zaskoczeń. Najlepszym filmem okrzyknięty został "Nomadland" Chloé Zhao. Pochodząca z Chin reżyserka zgarnęła w sumie aż trzy statuetki, w tym m.in. za reżyserię, stając się tym samym drugą kobietą w historii, którą wyróżniono w tej kategorii. 

Oscarowa stylizacja Questlove

Niemal tak samo jak nominowane filmy, uwagę podczas uroczystej gali rozdania Oscarów przyciągają kreacje zaproszonych gwiazd. W tym roku absolutną furorę zrobiła wcześniej wspomniana Chloé Zhao. Scenarzystka tego wieczoru postawiła na indywidualność - wybrała wykonaną z dzianiny sukienkę oraz białe sneakersy, czym skradła serca tysiąca kobiet na całym świecie.

Mniej entuzjastycznie przyjęto natomiast stylizację dyrektora muzycznego całej ceremonii. Questlove, właściwie Ahmir Khalib Thompson, do czarnego, lekko nonszalanckiego zestawu założył złotą parę crocsów. Taki wybór obuwia mocno podzielił internautów. Jedni twierdzą, że to "wiocha", drudzy natomiast są przeciwnego zdania i dodają, że w trwającym sezonie staną się ono prawdziwym hitem! Look mocno odbiegał od przyjętych standardów, ale czy aby na pewno? 

Crocsy wracają do łask

Serwis modowy Who What Wear pod koniec ubiegłego roku ogłosił, że "2021 będzie rokiem crocsów". Na razie przypuszczenia okazują się prawdziwe. Według ustaleń BBC, dyrektor generalny Crocs, Andrew Rees, spodziewa się, że sprzedaż w całym roku wzrośnie aż o 50 proc., w porównaniu do wzrostu o 25 proc., jaki marka prognozowała jeszcze miesiąc temu. Amerykański gigant nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Jego celem na najbliższy czas jest nie tylko utrzymanie wysokiego poziomu sprzedaży, ale również docieranie do kolejnego segmentu rynku oraz zerwanie z łatką "brzydkich butów", które są noszone wyłącznie we wnętrzach. 

A Wy? Co o nich sądzicie?