Kendall Jenner w sprawach prywatnych (czyt. związków) jest bardzo tajemnicza, choć to może dziwnie zabrzmieć skoro jej życie od lat pokazywane jest w programie "Z kamerą u Kardashianów". Z drugiej strony rzadko udziela wywiadów, a jeśli chodzi o garderobę to chętnie pokazuje swoją idealną figurę. Pełna sprzeczności 27-latka jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek w branży, co więcej, nic nie robi sobie z negatywnych komentarzy. Wie jak przyciągnąć uwagę mediów i doskonale znów to zrobiła.

Kendall Jenner w kolejnej odważnej kreacji. Modelka wystąpiła w mocno prześwitującej sukni na wernisażu

Na kilka dni przed Met Galą Kendall pojawiła się w Nowym Jorku na wydarzeniu związanym z modą. Platforma vintage What Goes Around Comes Around zaprosiła Amerykankę na wernisaż wystawy z rzeczami zaprojektowanymi przez Karla Legerfelda. W kampanii promującej ten projekt wystąpiła piękna Helena Christensen, co więcej, zaprezentowane torebki, marynarki i sukienki (w sumie jest ich około dwa tysiące) można też kupić. Inspiracja dawnym dyrektorem kreatywnym Chanel nie jest przypadkowa, zwłaszcza, że nadchodząca gala Met również bierze pod lupę twórczość niemieckiego projektanta. 

"Zawsze chodzimy na wystawy do Met — są bardzo inspirujące i pomagają wznieść sztukę modową na wyższy poziom” – powiedział  Seth Weisser, współtwórca What Goes Around Comes Around , w rozmowie z WWD. "Kiedy dowiedzieliśmy się o motywie Met Gala, naturalnym pomysłem było zaprezentowanie naszej własnej celebracji historii Karla Lagerfelda poprzez retrospektywę, którą można kupić". W atelier mieszczącym się przy Wooster Street odwiedzający będą mogli zobaczy zarówno projekty Chanel, Fendi, Chloé, Patou, jak i współprac projektanta z innymi markami.

Na wydarzeniu inaugurującym ten projekt nie mogło zabraknąć Kendall Jenner, która chodziła w wielu pokazach Chanel, jeszcze za życia Karla Lagerfelda. Modelka wybrała na tę okazję kobaltową suknię, która w błysku fleszy stała się wręcz prześwitująca. Kreacja pochodzi z kolekcji Alexandre Vauthier haute couture na sezon jesień-zima 2022. To już nie powinno nikogo szokować, bo młodsza siostra Kim Kardashian jest jedną z czołowych celebrytek promujących trend "naked dress". 

Jesteśmy ciekawi co w takim razie Jenner założy na samą Met Gala. Choć jej udział nie jest do końca pewny - od tygodni plotkuje się, że Kardashianki nie otrzymały w tym roku zaproszenia na to sławne wydarzenie, a przecież w poprzednich latach zawsze się pojawiały na czerwonym dywanie. Już wiemy, że to nie do końca prawda, bo Kim Kardashian pochwaliła się zdjęciem z Choupette, kotką niemieckiego projektanta. Amerykanka spędziła również trochę czasu w biurze projektanta, w "celu szukania inspiracji na Met Galę".