Keczup to uniwersalny produkt z pomidorów, który znajduje się chyba w każdej lodówce. Lubimy jeść z nim tosty, frytki, wędliny, używamy go do burgerów. Nie wyobrażamy sobie jak bez tego składnika smakowałby amerykański fast food! Jednak jedzenie zapiekanek czy hamburgerów z keczupem zazwyczaj wiąże się z ubrudzeniem się na czerwono. Dlatego marka "Slice of Sauce" stworzyła...Keczup w plastrach!

Brzmi dziwacznie? Nie obawiajcie się, ten produkt nie jest kolejnym, wysoko przetworzonym wymysłem amerykańskich korporacji żywieniowych. Przeciwnie - tworzy się go z naturalnych składników bez GMO i użycia glutenu. Co więcej, produkuje się go ręcznie! Z wyglądu przypomina plastry szynki - weganie śmiało mogą używać go, jako zamiennik dla mięsa. 

Pomysł na keczup w plastrach niedawno pojawił się na Kickstarterze i już uzbierał 23,255 tysięcy dolarów na realizację.

Keczup w plastrach ma stać dla nas czymś tak normalnym, jak krojony chleb czy ser. Jest dobrze doprawiony i bardzo smaczny, śmiało może konkurować z klasykiem. To roślinny produkt, który ma potencjał, szczególnie na rynku wegańskiej oraz wegetariańskiej żywności. 

Jak wytwarza się keczup w plastrach? Produkt robi się w naturalny sposób, według domowej receptury, poprzez suszenie pomidorów. Wyobrażacie sobie używać go w swoich codziennych daniach?