Zacznijmy nietypowo. Dla kogo nie jest INEOS Grenadier? Dla osób, które lubią małe, kompaktowe auta zabawki, które sprawdzają się wyłącznie w suche, letnie dni. Ci, którzy cenią sobie w samochodach przestronność, pakowność i funkcjonalność, tu mogą zaprzestać poszukiwania idealnego auta. Dotarli do celu.

Jeśli myśleć o tym, że samochód powinno dopasować się do osobowości, INEOS Grenadier będzie dobrym partnerem dla osoby praktycznej, aktywnej, o silnej osobowości. W oczywisty sposób spodoba się fanom samochodów 4x4, ale może być też powodem, dla którego do tego grona dołączą nowi fascynaci. To jest pojazd przyszłości, ze względu na to, że gotowy jest na każde warunki i potrzeby, łączy w sobie nowoczesne technologie i wysoki poziom komfortu. Wzornictwo detali inspirowane kolarstwem i żeglarstwem przemówi do fanów sportów outdoorowych, bo trudno o lepiej dostosowany do jazdy terenowej samochód. 

„Gdy zaczęliśmy myśleć o wnętrzu Grenadiera, szukaliśmy inspiracji, przyglądając się uważnie nowoczesnym samolotom, łodziom, a nawet ciągnikom, w których przełączniki są rozmieszczone w sposób gwarantujący optymalną funkcjonalność, zwykłe elementy sterujące są pod ręką, a pomocnicze umieszczone są nieco dalej”, powiedział Toby Ecuyer, dyrektor w firmie INEOS. „Tę samą koncepcję można dostrzec w Grenadierze: układ jest funkcjonalny i logiczny, zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi. Jest tu wszystko, co potrzebne, i nie ma niczego, co jest zbędne”.

Warto wiedzieć, że w maju 2021 r. przeprowadzono testy prototypów pierwszej fazy Grenadiera na jednym z najbardziej wymagających szlaków testowych 4X4 na świecie — słynnych ścieżkach góry Schöckl w pobliżu siedziby głównej partnera technologicznego Magna Steyr w Austrii. W górskim terenie, w surowym krajobrazie, Grenadier potwierdził swoje zalety jako samochód do zadań specjalnych. W drugiej połowie roku sprawdzono 130 prototypów drugiej fazy w ekstremalnych środowiskach na całym świecie, od lodowato zimnej północnej Szwecji po rekordowo suche powietrze Maroka. Docelowo prototypy mają pokonać 1,8 miliona kilometrów.

W warunkach wakacyjnych docenimy możliwości załadunku Grenadiera oraz szerokie możliwości wyposażenia dodatkowego i dostosowania pojazdu do swoich stale rosnących wymagań. Podmiejskie przygody będą łatwiejsze dzięki szybkiej do czyszczenia wodą podłodze gumowej z otworami odpływowymi, a także bryzgoszczelnym, łatwym do wytarcia powierzchniom konsoli zmiany biegów i deski rozdzielczej. Istotna jest informacja, że z wodo- i plamoodpornych siedzeń skorzysta cała rodzina, włącznie z psem. Wersja osobowa jest oczywiście wyposażona w uchwyty ISOFIX/i-Size do mocowania fotelików dziecięcych. 

W kalendarzu zapisz więc sobie lipiec 2022 r., kiedy rozpocznie się produkcja Grenadiera. Samochód będzie dostępny na wielu światowych rynkach, w tym także w Polsce.

Rezerwacje już trwają na stronie www.ineosgrenadier.com