To głównie dzięki niej "13 powodów" osiągnęło taki sukces. Serialowa Hannah Barker zachwyciła zarówno fanów światowego bestsellera autorstwa Jaya Ashera o tym samym tytule, jak i krytyków amerykańskich filmowych oraz dziennikarzy. Katherine Langford, bo o niej mowa, za rolę w serialu Netflix otrzymała m.in. nominację do Złotego Globa, a przecież to był jej debiut w tak dużym projekcie! Niestety jej bohaterka nie pojawi się już w 3. sezonie produkcji "13 powodów", skupiającej się na samobójstwie uczennicy Hanny Baker, która przed śmiercią nagrała 13 kaset magnetofonowych. Nastolatka podaje na nich powody odebrania sobie życia. Langford pojawiała się jedynie w scenach retrospekcyjnych, wiadomo już, że nowe odcinki będą opierać się na losach innego bohatera. Nie martwcie się, Katherine nie zniknie tak szybko z ekranów naszych telewizorów i komputerów. 22-letnia Australijka dostała właśnie angaż do kolejnego dzieła lansowanego przez Netflix. O czym będzie "Cursed"?

Netflix usuwa jedną ze scen w serialu "13 powodów"! O którą chodzi? >>

"13 powodów" na Netflix: będzie 4. sezon serialu! >>

"Cursed": Katherine Langford z "13 powodów" zagra w nowym serialu Netflix.

Katherine Langford wcieli się w główną bohaterkę w serialu "Cursed". Nimue jest "tajemniczą nastolatką, której przeznaczeniem jest zostanie Panią Jeziora", sojuszniczką czarodzieja Merlina - to postać znana z legend o królu Arturze. Niektóre źródła podają, że ma na imię Morgana, inne nazywają ją Nimue lub Vivianą. Wniosek? Netflix szykuje serial oparty na głośnej historii króla Artura, ale w wersji dla nastolatków. Jednak to nie król, ale Nimue będzie centralną postacią, a historyczne dzieje poznamy z jej punktu widzenia. Na razie nie ujawniono kolejnych nazwisk w obsadzie, podano jedynie, że premierę "Cursed" zaplanowano na 2019 rok. Czekamy na więcej szczegółów!

W filmografii Katherine Langford znajdziemy wspomniany już serial "13 powodów" oraz film "Twój Simon" na podstawie powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens".