Przez ostatnich dni oczy miliony osób były zwrócone w stronę Kornwalii. To właśnie tam odbyło się spotkanie grupy G7, czyli głów najważniejszych gospodarczo państw spotykających się na forum polityczno-ekonomicznym. Pod względem politycznym zastanawiano się, jak potoczy się spotkanie prezydenta Bidena z Władimirem Putinem, ale zwrócono też uwagę na Pierwszą Damę USA oraz pojawienie się rodziny królewskiej na szczycie. Elżbieta II sprawiła, że poważne rozmowy nabierały lekkości, a Kate Middleton razem z księżną Kornwalii zajmowały się gośćmi po długich naradach. Uważnym internautom rzuciła się w oczy pewna rzecz, która jak się okazało, miała związek z Lady Dianą.

Kate Middleton znów złożyła hołd księżnej Dianie. Chodzi o pewien drobiazg, który zachwycił internautów

Nie od dziś wiadomo, że stroje brytyjskich arystokratek, a zwłaszcza Kate Middleton są bardzo przemyślane i często zawierają pewne ważne detale czy przesłania. Tak było i tym razem. Księżna Cambridge razem z królową pojawiła się m.in. na The Big Lunch w ramach akcji The Eden Project. 39-letnia Brytyjka wystąpiła w białej sukience od marki Alexander McQueen, zestawiając ją z torebką vintage oraz szpilkami Aquazzura. Jednak największe wrażenie zrobiła biżuteria, a dokładnie pewna bransoletka. 

Królowa Elżbieta II, księżna Kornwalii i Kate Middleton.

Nie trzeba było długo czekać, do sieci szybko trafiła informacja, że ta biżuteria należała w przeszłości do Diany. Była księżna Walii była widziana w niej np. podczas swojej wizyty w Hong Kongu w 1989 roku. Autorem projektu bransoletki jest Nigel Milne, który od 1979 roku tworzy precjoza inspirowane Art Deco czy epoką edwardiańską. To nie pierwszy raz, kiedy Kate Middleton widziana jest w biżuterii należącej wcześniej do matki księcia Williama, czy nawiązuje do jej słynnych stylizacji. 

Księżna Diana, 1989 rok.

Rok temu Kate Middleton wzięła udział w akcji online "Mental Health Minute" promowanej w brytyjskich radiostacjach. Miała na sobie wówczas biało-czerwoną stylizację z kołnierzykiem, przypominającą look Diany, gdy ówczesna księżna Walii w 1986 roku odwiedziła Oman. Kilka miesięcy wcześniej księżna Cambridge nawiązała do stroju Diany, gdy księżna Walii odwiedziła Pakistan w 1996 roku. Ale nie trzeba też sięgać pamięcią tak daleko. Kate niedawno odwiedziła z księciem Williamem Szkocję. Podczas jednego z wydarzeń Middleton wybrała marynarkę z Zary i spódnicę Hope w kolorze chabrowym. Podobnie prezentowała się Lady Di w 1992 roku. 

Kate Middleton podczas wizyty w Prestonpans, 24.05.2021.

Księżna Diana, 1992 rok.