A to nie powinno nikogo dziwić, ponieważ od dawna wiadomo, że Kate Middleton inspiruje się stylizacjami ikony sprzed lat, czyli księżnej Diany. Żona księcia Williama często widziana jest w biżuterii należącej do jego zmarłej matki. Na przykład na początku lipca tego roku, podczas chrztu Archiego, syna Meghan Markle i księcia Harry'egoksiężna Cambridge miała na sobie ulubione kolczyki Lady Di. Księżna Walii została sfotografowana w nich podczas chrztu księcia Harry'ego w 1984 roku, który odbył się w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Zmarła arystokratka miała na sobie ten komplet jeszcze kilkukrotnie, m.in. podczas oficjalnej wizyty w Waszyngtonie, na koncercie Luciano Pavarotti w Londynie, czy na charytatywnej gali Starlight Express. Tym razem Kate Middleton nawiązała do stroju Diany, gdy księżna odwiedziła Pakistan w 1996 roku.

Najlepsze i najsłynniejsze stylizacje księżnej Diany. Większość z nich jest modna i dziś! >>

Modne fryzury: grzywka Kate Middleton w stylu francuskim to hit ostatnich miesięcy. Jak teraz wygląda księżna? [trendy wiosna 2020] >>

Kate Middleton w Pakistanie wybrała stylizację nawiązującą do stylu księżnej Diany

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal) Paź 14, 2019 o 10:42 PDT

"Pierwsza oficjalna wizyta księcia i księżnej w kraju ma na celu podkreślić szacunek dla historycznych relacji między Wielką Brytanią a Pakistanem, ale w dużej mierze skoncentruje się na pokazaniu Pakistanu, jakim jest dzisiaj - dynamicznego, aspiracyjnego i przyszłościowego narodu" - możemy przeczytać na instagramie Pałacu Kensington. Para wylądowała na lotnisku w Islamanadzie i już pierwsze chwile w Pakistanie wywołały poruszenie (zwłaszcza w brytyjskich) mediach. Chodzi oczywiście o stylizację Kate Middleton. Stylowa księżna Cambridge wybrała specjalnie zaprojektowany na tę okazję Salwar kamiz w niebieskim odcieniu. To tradycyjny strój składający się ze spodni (salwar) i luźnej koszuli, w tym przypadku sukienki, (kamiz). Kobiety noszą również dupattę, a mianowicie szal zarzucony na szyję, ramiona i ewentualnie na głowę. Look zaprojektowano w pracowni marki Catherine Walker & Co.

Kate Middleton w Pakistanie

Brytyjscy dziennikarze szybko stwierdzili, że Kate Middleton zainspirowała się stylizacją księżnej Diany, gdy matka księcia Williama odwiedziła Pakistan w 1996 roku. Look Diany stworzyła wtedy Catherine Walker (ulubiona projektantka księżnej Walli). Na dodatek, księżna Cambridge często nawiązuje kolorami swoich ubrań do wydarzeń, w których bierze udział. Oprócz nawiązania do Lady Di, niebieski odcień odnosi się również do kolorów godła Pakistan Air Force (choć to może być akurat przypadek). Zauważyliście kolczyki i kopertówkę Middleton? Pochodzą z kolekcji pakistańskiego brandu Zeen (biżuteria kosztuje 10$ a torebka 29$).

Księżna Diana w Pakistanie, 1996 rok.

Przypomniano również inny look Kate Middleton, gdy księżna Cambridge odwiedziła Kuala Lumpur w 2012 roku. Podobieństwo stylizacji żony księcia Williama i Diany jest uderzające. Zobaczcie:

Księżna Diana i Kate Middleton - podobne stylizacje

Kate Middleton w Pakistanie. Stylizacje księżnej