Głośno było o zwycięzcach na gali BAFTA 2019 oraz... o rodzinie królewskiej. W wydarzeniu wzięli udział również książę William oraz księżna Catherine. Arystokratka na ten wieczór wybrała delikatną białą suknię na jedno ramię marki Alexander McQueen. Wzrok przyciągnęły również eleganckie kolczyki - okazuje się, że biżuteria należała wcześniej do księżnej Diany! 

The Crown 4: jak wygląda serialowa księżna Diana? Są już pierwsze zdjęcia z planu produkcji Netflix >>

Kate Middleton nosi ulubione kolczyki księżnej Diany

Kolczyki Diany wykonane są z diamentów oraz dużej perły. Zmarła w 1997 roku księżna nosiła je chętnie przy okazji premier filmowych, czy wytwornych gal. Po raz pierwszy była w nich widziana w 1990 roku podczas bankietu z udziałem cesarza Japonii.

Kilka miesięcy temu Kate Middleton miała na sobie inną biżuterię, należącą do Diany. Chodzi o tiarę "Lover's Knot". Matka księcia Williama otrzymała ją w prezencie ślubnym od Elżbiety II. Gdy rozwiodła się z księciem Karolem, biżuteria znów trafiła do brytyjskiej królowej. Diana uwielbiała biżuterię wykonaną z pereł i brylantów. W jej kolekcji znajdziemy przynajmniej kilka par. Kate inspiruje się również stylem Diany. W ciągu ostatnich lat była widziana w kilku marynarkach nawiązujących do strojów zmarłej Brytyjki. Również sukienka księżnej Cambridge, w jakiej wystąpiła po urodzeniu trzeciego dziecka wyglądała podobnie do stylizacji Diany z 1984 roku.

Księżna Diana na gali charytatywnej, 1995 rok

A tak kolczyki Diany wyglądają z bliska: