"Eazy": Kanye West wypuszcza nowy singiel

Czas na nowy utwór od Kanye Westa. Tym razem, swój singiel nagrał we współpracy z legendą rapu, The Gamem, a swoje wersy kieruje w stronę swojej żony (jeszcze!), Kim Kardashian i jej obecnego chłopaka, Pete'a Davidsona:

God saved me from that crash
Just so I can beat Pete Davidson's ass (Who?

Jednak nie tylko z tego powodu zrobiło się głośno na temat utworu. Premierze utworu towarzyszyły również grafiki opublikowane na profilach raperów w mediach społecznościowych, które przedstawiają...oskórowaną małpę na czerwonokrwistym tle. Nic dziwnego, że zostały one oznaczone przez platformę Instagram jako kontrowersyjna treść, a na sam incydent bardzo szybko odpowiedziała organizacja PETA walcząca o prawa zwierząt.

Kanye West skrytykowany przez PETA

Niepokojąca grafika przedstawiająca małpę pozbawioną skóry, która została opublikowana przez Kanye Westa, pokazuje, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy ludźmi a innymi zwierzętami. Ich życie nie jest łatwe kiedy je krzywdzimy i zabijamy dla jedzenia, eksperymentów, naszych ubrań i rozrywki. 


Napisała w swoim komunikacie na Twitterze organizacja, a swój głos w sprawie zabrał również sama prezydentka PETA w rozmowie z Billboard, Ingrid Newkirk:

Zdjęcie to przypomina małpy, które my jako organizacja, znajdujemy na mięsnych marketach na całym świecie. Czasami bez głów, czasami same głowy lub inne części ciała. Usuwając z nich całe futro nie da się nie zauważyć, że przypominają one inne ssaki naczelne, takie jak my. Dlatego nie powinniśmy maltretować ich z żadnego powodu - ani w laboratoriach, ani zoo, ani marketach mięsnych czy do realizacji filmów.

Na ten moment sam raper nie zareagował w żaden sposób na krytykę ze strony organizacji, a na profilach, zarówno Kanye jak i The Game'a, cały czas widnieje okładka singla.