A może to tylko plotka? Choć prawdą jest, że Kanye West ma szerokie zainteresowania - muzyka, moda, architektura... Trzeba przyznać, że większość pomysłów Amerykanina nie przechodzi bez echa. Mimo upływu lat i kolejnych kolekcji, po nowe sneakersy Yeezy nadal ustawia się kolejka chętnych. Możliwe, że teraz fani muzyka będą się chwalić kolejnym produktem sygnowanym przez Westa. Chodzi o... kosmetyki!

Kanye West będzie miał swoje kosmetyki? Raper właśnie zastrzegł nazwę "Yeezy Beauty"

Powodem tych doniesień są ujawnione dokumenty, z których wynika, że Kanye West zastrzegł właśnie nazwę Yeezy Beauty. Amerykańscy dziennikarze zastanawiają się, czy przypadkiem celebryta nie pozazdrościł sukcesu na tym polu swojej żonie Kim Kardashian West oraz szwagierce Kylie Jenner. Obie mogą pochwalić się sukcesami w branży beauty, zwłaszcza 22-latka. Obie jej firmy - Kylie Cosmetics i Kylie Skin - sprzedają się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki. 

Jak podaje TMZ, Kanye zastrzegł nazwę dla produktów do makijażu, sztucznych rzęs, masek do twarzy, lakierów do paznokci, olejków do ciała, kremów do depilacji, kosmetyków do włosów, perfum, past do zębów i dezodorantów. To nie pierwszy raz, kiedy West przymierza się do podbicia branży kosmetycznej. W 2017 złożył podobny wniosek dotyczący spółki Donda Cosmetics, nazwanej na część jego nieżyjącej matki. Wtedy Kim wszystkiemu zaprzeczała, twierdząc, że to jedynie luźny pomysł jej męża. Co ciekawe, w 2009 roku Kanye miał stworzyć własny zapach dla Parlux, ale do premiery produktu nigdy nie doszło.

Niedawno magazyn Forbes podał, że 43-latek dzięki kontraktom m.in. z adidasem na buty Yeezy, West osiągnął już status miliardera.