NENUKKO to nasz rodzimy, sztandarowy dowód na to, jak logiczne myślenie o niszowej marce może skutkować sukcesem komercyjnym. Polski duet projektantek przeszedł w popisowy sposób drogę od szarych bluz z obszernymi kapturami do dojrzałego, awangardowego streetwearu (chociaż samo Nenukko odżegnuje się od tego nurtu). 

Od kilku sezonów marka strategiczne zacieśnia swoje relacje ze światem kultury i sztuki. Fryzury na pokazy Nenukko kreuje Jaga Hupało, a w ubraniach Nenukko pokazali się ostatnio Bogusław Linda, Sistars , czy Olga Frycz. Warto zauważyć, że dobór gwiazd jest nieprzypadkowy - to nie są celebryci z czerwonych dywanów każdej warszawskiej imprezy. Tym razem Nenukko współpracę zaproponowało laureatce "Złotej Kaczki" Kamilli Baar. Naszym zdaniem to strzał w dziesiątkę - aktorka ze swoją intrygującą urodą genialnie oddaje ducha marki. 

Autorem sesji wizerunkowej kolekcji Nenukko "Canada" jest Przemek Dzienis, który lekko odszedł od konwencji sesji modowej na rzecz kameralnego portretu psychologicznego. Bohaterki czy kolekcji? To niesamowite, ale w tej sesji także ubrania mają duszę! Jesteśmy pod wrażeniem.

GALERIA