Piątek trzynastego w maju 2022

W tym tygodniu maja dużo się dzieje. Nadchodzący weekend wcale nie da nam wypocząć. Znajdziemy się pod wpływem chaotycznej retrogradacji Merkurego w Bliźniętach i mrocznego zaćmienia Księżyca w Skorpionie. Dodatkowo czeka nas piątek trzynastego, znany ze swojej pechowej natury. Zanim jednak zniechęcisz się do aktualnych prognoz, poznaj prawdziwe znaczenie tych zjawisk. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Oto co data trzynastego w piątek symbolizuje z perspektywy astrologii. 

Piątek trzynastego w starożytności uważano za dzień mocy i wyższego potencjału. 

Piątek w astrologii - dzień Wenus

To, że piątek trzynastego jest pechowym dniem, wiemy z ludowych opowieści naszych przodków. Na jego cześć nazwano też filmy grozy, a przeprowadzone badania naukowe rzekomo ujawniły, że właśnie wtedy wzrasta liczba nieszczęśliwych wypadków. Czy nadal powinniśmy temu zawierzać? W starożytności astrolodzy kojarzyli 13-tego w piątek z boginią Wenus. Oddawano wtedy cześć boskiej kobiecości. Honorowano cykle stworzenia, śmierci i odrodzenia. Piątek trzynastego był więc uważany za potężny dzień dla manifestacji, kreatywności, piękna, mądrości oraz rozwoju duszy. Wenus uosabia kobiecą energię, która żyje w każdej z nas.

Energia Wenus pod koniec tygodnia przypomina, że odpoczynek i przyjemności są istotną częścią naszej egzystencji.

Zaćmienie w Skorpionie a wpływy Księżyca

Piątek trzynastego to idealny dzień na połączenie się z energią Wenus. W numerologii liczba 13 reprezentuje śmierć i odrodzenie, motywy przewodnie zaćmienia w Skorpionie 15 maja. Trzynastka jest również połączona z Księżycem, który odbywa 13 cykli w roku. Z kolei Księżyc utożsamia się z kobietą za sprawą swojej comiesięcznej 28-dniowej podróży przez kosmos, odpowiadającej fazom menstruacji. Dawno temu, kiedy kobieta krwawiła, uważano, że wstąpiły w nią magiczne moce. Była ceniona za swoją intuicyjność i płodność, czyli zdolność tworzenia nowego życia. Czas owulacji traktowano jako pełnię kobiecości - szczyt naszej mocy. Dopiero później, gdy społeczeństwo stało się bardziej patriarchalne, kobiety zaczęły być zawstydzane za swoją miesiączkę. Przestały honorować swoje krwawienie i kojarzyć je z potencjałem tworzenia. Zamiast świętować żeńskość, piątek trzynastego uczyniono "pechowym dniem".

Piątek trzynastego był szanowany przez kobiety i społeczność pogańską. Wiele rytuałów i zaklęć na pomyślność przeprowadzano właśnie tego dnia.

Szczęśliwy dzień dla manifestacji

W horoskopie Księżyc rządzi emocjami, macierzyństwem, potencjałem twórczym i sposobem wyrażania siebie. Tak naprawdę dopiero poznanie swojego znaku zodiaku Księżyca pozwala nam zrozumieć, kim jesteśmy w głębi duszy oraz czego oczekujemy w relacjach. Piątek w połączeniu z liczbą 13 daje nam dzień mocy, w którym mamy szansę odmienić swoje życie. Oto środek cyklu między czymś nowym i starym. Potraktuj tę datę jak kolejny nów. Zamanifestuj swoje intencje. Piątek trzynastego to nie tylko pradawne święto kobiet. Oto okazja dla nas wszystkich, aby uczcić nowe szanse, wrodzone zdolności i energię, jaką chcemy się otaczać. Warto celebrować życie, dostroić się do swoich uczuć oraz podziękować pięknej bogini, która egzystuje w naszych wnętrzach. 

Podczas zaćmienia możemy czuć się wyjątkowo wrażliwi, dlatego ważne jest, aby chronić naszą energię. W piątek trzynastego manifestuj harmonię, uzdrowienie i spokój dla duszy. 

Sezon zaćmień 2022 - horoskopy:

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.