Potężna pełnia Księżyca w konkurencyjnym, pewnym siebie Baranie wydarzy się już 1 października. Potocznie to Pełnia Księżyca Myśliwych, która wzejdzie o godzinie 23:06. W astrologii nazywa się ją "pierwszą pełnią", gdyż zachodzi w znaku rozpoczynającym zodiak. Zjawiskiem kieruje żywioł ognia, więc jego przebieg nie będzie spokojny. W trakcie dowiemy się, co kieruje naszym ego i z jakimi barierami zmierzamy się na co dzień. Pełnia w Baranie to idealny moment na pozbycie się blokad związanych z przeszłością. Budzi pierwotne instynkty - wyzwala wewnętrzną siłę, złość, agresję, popęd seksualny i chęć rządzenia. Jest punktem zwrotnym w duchowym rozwoju, który popycha do przodu wszystkie sprawy. Baranem rządzi wojowniczy Mars, teraz retrogradujący w tym samym znaku. Pod jego wpływem będziemy impulsywne, ale też z odwagą sięgniemy po swoje. Pora na konkretne działania i stawanie twarzą w twarz ze swoimi demonami.

Pełna Księżyca w Baranie - co oznacza?

Księżyc w pełni jest czymś więcej niż czarującym, pięknym zjawiskiem, które rozświetla ciemną noc. Każdego miesiąca przemierza inny znak na kole zodiaku, mając nową historię do opowiedzenia. Astrolodzy traktują pełnię niczym "moment objawienia", nagrody, kulminacji i przemiany. Okrągły Srebrny Glob kończy cykl nowiu, oślepia swoim światłem, po czym zaczyna stopniowo przygasać, czemu towarzyszy intensywna energia. Pod jego wpływem my, istoty ziemskie, stajemy się niezwykle emocjonalne, czym łatwo możemy sprowokować wielki dramat. Podczas pełni Księżyca dochodzi do wrzenia - mroczne tajemnice wypływają na wierzch, a prawda w jakiś sposób zawsze wychodzi na jaw. Jednak nawet jeśli wydarzenia w jej trakcie będą chaotyczne i przytłaczające, nie zapominaj, by traktować każde z nich, jak cenną lekcję na drodze do twojej wewnętrznej transformacji. 

Pełnia w Baranie wyzwala dzikość serca. Będziemy kierować się swoimi instynktami i podążać w kierunku źródła wszelkich prawd.

Pełnia Księżyca w ognistym Baranie poprosi nas o głębsze kopanie w nas samych. Czas poznać potrzeby własnego ego i zidentyfikować wewnętrzne blokady utrudniające nam dojście do celu. Możliwe, że większość z nich jest wytworem naszej wyobraźni napędzanej lękami. Październikowy Księżyc spotka się z Chironem, w astrologii uważanym za Uzdrowiciela. Ten aspekt ujawni przed nami tematy związane z przemocą, nienawiścią lub strachem. Być może nasze teraźniejsze blokady są zakorzenione w mrocznej przeszłości. Nareszcie otrzymamy siłę, by im sprostać. Tak jak Księżyc, napełnimy się leczniczą energią, by w kolejnych tygodniach, wraz z jego ubywaniem, wyrzucić z siebie dawne urazy i zaleczyć świeżo rozdrapane rany. Nareszcie mamy szansę przynieść ulgę cierpieniu.

Baran lubi we wszystkim być pierwszy. Ta pełnia służy sięganiu po swoje i podejmowaniu odważnych decyzji.

Pełnia Księżyca w Baranie - co teraz zrobić?

Podczas pełni w energicznym Baranie bądź tak szczera z samą sobą, jak tylko to możliwe. Stanowczo mów "nie" wobec wszystkiego, na co się nie godzisz. Wyznaczaj granice, lecz również łam bariery, które są wynikiem twoich kompleksów. Odważnie przedstawiaj innym swoje zdanie i nie bój się wychodzić z inicjatywą. Ugaś wątpliwości. Rozpal w sobie pasję. Podejmij wyzwania, które przedtem budziły twój lęk. Skorzystaj z walecznej energii Marsa, by osiągnąć swoje wymarzone cele. Uważaj, żeby nie kierować tej siły na sprawy negatywne, związane z ego. Możesz być przepełniona agresją i chęcią wywołania nowych konfliktów, ale czy warto marnować na to czas? Powstrzymaj swój gniew lub wyładuj go gdzieś indziej - na macie albo w nowych, twórczych projektach. Wojownicza energia Barana nie zawsze musi przynosić dramaty. Pamiętaj, że pełnia to czas na refleksję, odpoczynek i zajęcie się sobą. Pomyśl, nad czym chciałabyś popracować. Zmotywuj się do bycia najlepszą wersją siebie. Uczyń swój dom przytulniejszym miejscem, powoli zanurzając się w klimacie jesieni. Zrób sobie ziołowe kąpiele, wzmacniające, gorące napary z cytrusami oraz kuracje relaksujące z użyciem olejków eterycznych. Pal świece, otaczaj się zapachami, oczyszczaj wnętrza kadzidłami, manifestuj. Dokończ stare projekty. Domknij dawne sprawy. Ciesz się obfitością, którą daje ci Księżyc. To wspaniały czas na odpoczynek i życie w myśl filozofii "let go".

"Pierwsza pełnia" jest jedną z dwóch pełni zachodzących w październiku. Kolejna pełnia czeka nas już 31.10 i będzie to tak zwany "Niebieski Księżyc" - niezwykle przełomowe zjawisko na niebie. 

Merkury w Skorpionie to kolejne zjawisko w tym tygodniu. Co zwiastuje? >>