Nów w Wodniku - kiedy?

Nów Księżyca w Wodniku zacznie emanować swoją energią 11 lutego o godzinie 20:06. Astrologiczna faza nowiu to zawsze szczególny czas odrodzenia, odświeżenia i nowych początków. W jej trakcie warto wcielić w życie nowe pomysły, zadbać o zdrowie lub spróbować oczyścić się z wewnętrznych blokad. Nowie sprzyjają rozpoczęciu manifestacji, szczególnie jeśli świadomie, co miesiąc, praktykujemy księżycowe rytuały. Jednak lutowy nów będzie o wiele bardziej przełomowy niż dotychczas, ponieważ osiadł w znaku Wodniku, zodiakalnym innowatorze. 

Dodatkowo, w tym tygodniu dojdzie do stellum - astro zjawiska, gdy 4 lub więcej planet znajduje się w tym samym znaku zodiaku.

W czasie nowiu wydarzy się przełomowa koniunkcja Wenus i Jowisza w Wodniku. To połączenie pogłębia miłość w związku, zachęcając do romantycznych uniesień. Obdarza też dobrami w postaci pieniędzy lub przyjemnych zbiegów okoliczności. Tylko starożytna astrologia przestrzega, że te planety są swoimi wrogami. Za chwilę doświadczymy na własnej skórze, jak wpływa na nas ten wyjątkowy aspekt. 

Horoskop na nów Księżyca w Wodniku >>

Wraz z Jowiszem, Wenus, Słońcem oraz Księżycem, Merkury i Saturn też są w znaku Wodnika. Aby zrozumieć, co to oznacza, powinnyśmy przyjrzeć się temu znakowi. Wodnik symbolizuje sprzeczność. Z jednej strony patronuje nad nim Saturn, dawniej określany mianem "Władcy Karmy", który jest planetą sprawującą surowe, lecz sprawiedliwe rządy. Z drugiej strony zaś, we współczesnej astrologii, Wodnikiem kieruje Uran - planeta związana z przewrotem, buntem, technologią oraz nagłymi zmianami.

Nów w Wodniku - co oznacza?

Energia Wodnika i fazy nowiu jest bardzo do siebie zbliżona. Możemy odczuwać pragnienie postępu oraz chęć rzucania się ku nowym wyzwaniom. Wodnik budzi w nas bunt, prowokując dokonywanie poważnych zmian. W trakcie jego rządów możemy się zdobyć na jakiś nieoczekiwany krok. Jednak ten stały znak powietrza radzi, aby się zatrzymać i na spokojnie przemyśleć swoje plany, angażując w nie szersze grono osób. Przy tak dominującej sile Wodnika w tym tygodniu możemy się spodziewać wielkiego przełomu. 

Wodnik rządzi również 11. domem technologii, internetu i mediów. Łączy ludzi poprzez kanały informacyjne czy media społecznościowe. Za jego panowania najwięcej wydarzeń dzieje się właśnie w tych obszarach. Szybki jak wiatr, powietrzny znak zodiaku koncentruje się na ludzkim umyśle. Często przypisuje mu się żywioł wody, ponieważ jest nosicielem tej substancji. W astrologii woda reprezentuje świat naszych wewnętrznych emocji. W przypadku Wodnika, skojarzenie z wodą oznacza, że dba o uczucia innych, a także działa na rzecz społeczności. 

Nów w Wodniku - co warto wtedy zrobić?

Wpływ pierwszej fazy Księżyca w Wodniku, zwłaszcza z tak mocno skoncentrowaną energią, trwa do następnego nowiu - całego 28-dniowego cyklu księżycowego. Nasiona i zamiary, które zasadzisz podczas nowiu, wykiełkują w nadchodzących tygodniach.

Oczyszczanie: oczyść przestrzeń w domu, by przywołać do wnętrza dobrą energię sprzyjającą manifestacji. Nów to czas porządków i palenia kadzideł, które przywracają harmonię w czterech ścianach. Osmóż swoją świątynię dymem z szałwii, palo santo, paczuli, rozmarynu lub cedru. 

Uzdrawianie: usiądź wygodnie i pomedytuj. Niech twój moment uważności w ciszy potrwa przynajmniej 10-15 minut. Postaraj się na chwilę zapomnieć o problemach, by przywrócić pożądaną harmonię w umyśle.

Manifestowanie: Zastanów się nad intencjami, które chcesz złożyć do nowiu Księżyca. Spisz je na kartce i schowaj w dzienniku, żebyś mogła do nich wrócić za kilka miesięcy. Powtarzaj je w swojej głowie lub na głos, aby wzmocnić siłę swoich manifestacji. 

Wzrastanie: Stwórz moodboard obrazków, cytatów i rzeczy, które wiążą się z twoimi największymi marzeniami. Spoglądanie na niego pomoże ci trwać w twoich postanowieniach. 

Dziękowanie: Podziękuj sobie za to, gdzie jesteś teraz. Zamknij swoje rytuały modlitwą pełną wdzięczności wobec tego, co masz. 

Odpoczywanie: Nie podejmuj żadnych działań na rzecz swoich intencji, dopóki faza nowiu nie dobiegnie końca. Zacznij dopiero gdy Księżyc znów pojawi się na niebie, ok. 2-3 dni po tym zjawisku. 

Horoskop na ten tydzień - prognoza ogólna >>