Krótka, czarna peruka z grzywką i komiksowy makijaż podkręcały atmosferę w sieci już od paru dni. "Nie mogę się doczekać!", "Chciałabym, żeby to wreszcie były jakieś informacje dotyczące płyty" - pisali internauci. Dziś już wiadomo, że Julia Wieniawa przygotowała nie tylko utwór i towarzyszący mu teledysk, ale także szykuje się do premiery swojego pierwszego albumu. Dodatkowo, skład zespołu, który przyczynił się do powstania "Na darmo" zapowiada, że muzyczne nowości Julii będą na najwyższym poziomie. Nad singlem wraz z Julią pracowali Maciek Sawoch (produkcja puzyczna), Arek Kłusowski (autor tekstu) i Kuba Karaś (produkcja muzyczna).  

Jakie jest "Na darmo"? Elektryzujące, miejscami hipnotyzujące, porywające do tańca, ale niepozbawione refleksji w warstwie lirycznej.

Nie do końca wierzę, że się zmierzę łatwo z tym

Dym wokoło, krzyku sporo

Stawiam czoła

Wciąż od nowa

 Niech to wszystko nie mija na darmo

Więcej, szybciej, najdalej bo warto.

"Utwór „Na darmo” jest takim moim hymnem o spełnianiu marzeń. Zarówno w tekście, jak i klipie opowiadam o czasem naprawdę niełatwej drodze, którą szczególnie my kobiety musimy pokonywać. Aby dotrzeć tam, gdzie pragniemy, musimy uwierzyć w siebie, odnaleźć prawdziwą siłę i zawalczyć o swoje pragnienia. A kiedy przychodzi już ten wyczekany moment - trzeba pokonać strach i wykorzystać naszą chwilę w pełni. Bo drugi raz może się już nie powtórzyć :) W teledysku nawiązujemy właśnie do tego, jak na przestrzeni lat - my dziewczyny walczyłyśmy i nadal walczymy o swoje. Mam nadzieję, że ta piosenka nie tylko ruszy Was do tańca, ale też przypomni o Waszych marzeniach i o tym, że warto zacząć je spełniać!" - opowiada Julia. 

Jak zapowiadała na antenie Radia ESKA, jej pierwsza płyta będzie bardzo różnorodna - mocno inspirowana latami 80,. pełna tańca, który będzie przeplatał się z pełnymi wzruszeń balladami. Album ma ukazać się jeszcze w tym roku!

"Na darmo": teledysk 

W teledysku przekrój dekad - od lat 20., przez lata 80., aż po współczesność. Zamysł Julii w klipie do "Na darmo" oddał reżyser Miłosz Sakowski. Całość zrealizowano w przestrzeniach warszawskiego teatru.

Reakcje fanów? 

Perfekcyjne w każdym calu!

Jestem zakochana w tym teledysku!

Julia, gratulujemy i czekamy na więcej!