Kilka tygodni temu Julia Wieniawa zaskoczyła wszystkich. Polka ujawniła, że pracuje nad własną marką kosmetyczną, a efekty tego projektu pojawią się w sprzedaży w połowie września. Już nie musimy dłużej czekać. Produkty Jusee w końcu ujrzały światło dzienne.

Julia Wieniawa prezentuje kosmetyki Jusee. Co znajdziemy w ofercie marki od polskiej gwiazdy?

Od początku Julia Wieniawa była bardzo tajemnicza. Gdy do sieci trafił pierwsze zdjęcia promujące Jusee, nikt nie mógł się domyślić czy chodzi o pielęgnację czy kosmetyki do makijażu.  W profilu KRS spółka Jusee Cosmetics sp. z o.o. ma wpisane takie kategorie jak "medycyna, farmacja i kosmetyki" oraz "sprzedaż perfum", a także zakres działalności typu: "sprzedaż hurtowa perfum i kosmetyków", "sprzedaż hurtowa wyrobów porcelanowych, ceramicznych i szklanych oraz środków czyszczących", "sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych", "sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych". Po wielu dniach oczekiwania, w końcu możemy powiedzieć, co Julia Wieniawa zamierza oferować swoim fanom.

Jusee to wegańskie kosmetyki do makijażu. W informacji prasowej ujawniono, że do sprzedaży internetowej właśnie trafiły pomadki pielęgnacyjne do ust "Shameless Lip Crayon" (69 zł) oraz tusz do rzęs "Virtuosa" (89 zł). W recepturach zawarto specjalnie opracowane kompleksy składników aktywnych, takie jak: Activoil™, Kerox-Pro™, naturalne oleje i masła, m.in: olej konopny, marula, z dzikiej róży czy masło z mango i shea. A także witaminy E i F oraz akesis, czyli naturalny aktywator protein młodości, a także liczne składniki pielęgnacyjne. Opakowania nadają się do recyklingu. Do pomadki (dostępnej w 6 odcieniach) dodano również dodany kwas hialuronowy, a do maskary - olej arganowy, makadamia, z nasion bawełny i z pestek brzoskwini.

Skąd pomysł na nazwę brandu? "Nazwa miała być słowem, które będzie tożsame z wartościami Julii i jej podejściem do piękna. Słowa, które przełoży także na wartości marki. Nieprzekombinowane, oryginalne, dźwięczne, soczyste i kojarzące się z Julią Wieniawą" - możemy przeczytać w informacji, która dotarła do naszej redakcji. "Jusee to wolność zrodzona z siły, determinacji i odwagi przekraczania własnych granic. To odkrywanie wyjątkowości, prawdziwych emocji, ekspresji i piękna. To energia ukierunkowana na podkreślenia zalet i oswajanie słabości.

Nad Jusee pracowała Julia Wieniawa, Agnieszka Wesołowska (CEO & Brand Director Jusee)  oraz Olga Zajączkowska (międzynarodowy ekspert branży beauty).