Na 73. Festiwalu Filmowym w Wenecji pokazano dwa pierwsze odcinki miniserialu "Młody papież". Jak dotąd, to najciekawsze wydarzenie festiwalu. Zachwyt widzów potwierdzają pierwsze recenzje pilotażowych odcinków. Krytycy zgodnie twierdzą – „Młody papież” będzie jednym z największych serialowych hitów ostatnich lat.

"Młody Papież"  to opowieść o młodym kardynale Lennym Belardo, który nieoczekiwanie zostaje wybrany na papieża. Serialowy papież jest 47-letnim przystojnym Amerykaninem o kontrowersyjnych poglądach i zamiłowaniu do używek. Jego duchową przewodniczką jest zakonnica, która (kiedy nikt nie widzi) nosi koszulkę z napisem "I am a virgin (but this is an old shirt)". W rolę Ojca Świętego wcielił się Jude Law. W obsadzie znaleźli się także: Diane Keaton, Silvio Orlando, Scott Shepherd, Cecile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Tony Bertorelli i James Cromwell.   

Za produkcję odpowiedzialny jest Paolo Sorrentino, twórca nagrodzonego Oscarem "Wielkiego Piękna" i "Młodości"„Młody papież” jest telewizyjnym debiutem włoskiego reżysera. Serial jest współtworzony przez HBO, Canal+ i telewizję Sky. Całość będzie się składać z dziesięciu odcinków.

"Młody papież - gdzie obejrzeć?

25 października 2016 roku serwis HBO GO rozpocznie emisję serialu „Młody papież”. Produkcję pokaże również kanał HBO.

Zobaczcie zwiastun: