Edward Nożycoręki, kapitan Jack Sparrow, demoniczny golibroda z wiktoriańskiego Londynu, szalony kapelusznik, czarnoksiężnik Grindelwald – Johnny Depp jest niekwestionowanym mistrzem ekranowych metamorfoz. Ku niezadowoleniu rzeszy fanów w ostatnich latach nie otrzymywał zbyt wielu interesujących propozycji zawodowych i nie miał okazji prezentować kolejnych zaskakujących wcieleń. Wszystko za sprawą głośnego „procesu dekady”. W medialnej batalii zmierzył się z byłą żoną Amber Heard.

Od momentu rozstania w 2016 roku aktorka wysuwała przeciw niemu oskarżenia dotyczące przemocy domowej i psychicznej, a to doprowadziło do zerwania licznych kontraktów i niechęci środowiska filmowego. Ostatecznie Depp wytoczył swojej eks sprawę za naruszenie wizerunku i dobrego imienia. Sąd opowiedział się po stronie aktora i uznał Heard winną zniesławienia. Wszyscy przewidywali, że po korzystnym wyroku Johnny Depp wróci do pracy przed kamerą. I mieli rację! Dobre wieści dla miłośników aktora napływają właśnie z Francji, gdzie trwają zdjęcia do filmu „Jeanne du Barry” o kochance króla Ludwika XV.

Scarlett Johansson i Sienna Miller zagrały dysfunkcyjne siostry w "My Mother's Wedding". To reżyserski debiut Kristin Scott Thomas, którą możecie pamiętać z filmu "Cztery wesela i pogrzeb" >>

Johnny Depp wrócił do pracy! Zobaczcie pierwsze zdjęcie aktora w roli króla Ludwika XV

Johnny Depp jako Ludwik XV w filmie „Jeanne du Barry” / Why Not Productions

„Jeanne du Berry” to historia ostatniej kurtyzany króla Ludwika XV. Johnny Depp wciela się w samego monarchę, a jego ekranową partnerką jest Maïwenn – francuska aktorka, która była inspiracją dla postaci Matyldy w „Leonie Zawodowcu”. Według historyków Jeanne du Barry należała do klasy średniej, ale jej inteligencja i uroda doprowadziły ją na szczyt drabiny społecznej. Początkowo brak tytułu szlacheckiego uniemożliwiał jej bliższe kontakty z królem.

Z czasem, aby mogła nieustannie towarzyszyć ukochanemu, wydano ją za mąż za prominentnego hrabiego i zapewniono wygodne życie w Wersalu. Wyrazy gorących uczuć i drogie podarunki, jaki obsypywał ją Ludwik XV, wzbudzały niechęć części dworu, w tym Marii Antoniny. Why Not Productions udostępniło właśnie pierwsze zdjęcie promujące produkcje. Widzimy na nim Deppa w kostiumie francuskiego władcy. Poza typową dla XVIII wieku peruką i okazałym nakryciem głowy uwagę zwraca czarna przepaska, jaką zakryte są oczy aktora.

Zdjęcia do filmu trwają obecnie w Wersalu i innych wiekowych posiadłościach w okolicy Paryża. Za reżyserię i scenariusz historycznego dramatu odpowiada odtwórczyni tytułowej roli. Maïwenn ma na koncie kilka filmów pełnometrażowych, w tym kryminał „Poliss” i melodramat „Moja miłość”. W obsadzie znaleźli się również Pierre Richard, Benjamin Lavernhe, Noémie Lvovsky, Melvil Poupaud, Pascal Greggory i India Hair. Co ciekawe, film jest nagrywany w języku francuskim. W przeszłości Johnny Depp podkreślał w wywiadach, że język francuski sprawiał mu sporo problemów. Jednak aby móc jak najlepiej komunikować się ze swoimi dziećmi, Lily-Rose i Jackiem, włożył w naukę wiele czasu i wysiłku. Czy aktor wypadnie wiarygodnie w roli francuskiego władcy? Przekonamy się już niebawem!