O czym będzie film Joey King - "Uglies"?

Najnowszy film Netfliksa, "Uglies", będzie adaptacja bestsellerowej powieści Scotta Westerfelda o tym samym tytule z 2005 roku. Książka opowiada o świecie, w którym w wieku 16 lat obowiązkowa jest operacja plastyczna, usuwająca wszystkie niedoskonałości. Celem jest sprawienie, aby wszyscy stali się ładni i dostosowali się do idealnego kanonu piękna panującego w opisywanym świecie. 

Adaptacja powieści Scotta Westerfelda rozgrywa się w dystopijnym świecie, w którym każdy 16-latek jest poddawany operacji zgodnej z wymogami do idealnych standardów urody - czytamy na Twitterze Netflixa

Joey King jako główna gwiazda i producent wykonawczym "Uglies"

Joe King zagrała w wielu różnych projektach od "The Act" po "The Kissing Both". Tym razem 22-letnia gwiazda odważyła się spróbować czegoś nowego i w lipcu 2020 roku podpisała umowę z Netfliksem, w ramach której ma sfinalizować kilka projektów. Jednym z nich jest filmowa adaptacja książki Scotta Westerfelda zatytułowanej "Uglies". Według doniesień portalu Deadline, Joey King ma nie tylko wcielić się w główną rolę, ale również być producentem wykonawczym filmu. 

Joey King prawdopodobnie zagra bohaterkę Tally Youngblood - nastolatkę marzącą o chirurgicznie stworzonej piękności i wejścia do elitarnego społeczeństwa bogatych i ekstrawaganckich ślicznotek. Później bohaterka poznaje Shay, która jest przeciwna operacjom i chce dołączyć do grupy oporu. Powieść i jej ekranizacja opowiedzą historię Tally, co więcej, dziewczyna zostanie zmuszona do tego, aby wydać swoją przyjaciółkę. W przeciwnym razie nigdy nie stanie się piękna. 

"Uglies" - kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie?

U boku Joey King zobaczymy jeszcze Chase'a Stokesa znanego z "Outerbanks", Brianne Tju z "Wiem, co zrobiłeś zeszłego lata" oraz Keith Powers znaną z "Wojna jutra. Reszta obsady nie została jeszcze ujawniona. 

Premiera "Uglies" prawdopodobnie będzie miała miejsce w drugiej połowie 2022 roku. Dokładne informacje oraz zwiastun nie zostały jeszcze oficjalnie podane, więc pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.