W filmie zatytułowanym „Kitbag” w rolę główną wcieli się jeden z najlepszych aktorów ostatnich dwudziestu lat – Joaquin Phoenix. Amerykanin zasłynął ostatnio rolą Jokera, za którą otrzymał Oscara, więc było więcej niż pewne, że prędzej czy później pojawi się w jakieś dużej produkcji. Zagranie Napoleona Bonaparte zdaje się być wyzwaniem w sam raz dla niego. Tym bardziej, że już w przeszłości, w „Gladiatorze”, zagrał rzymskiego cesarza Kommodusa.

Z tego co wiemy na tę chwilę, to „Kitbag” ma przedstawiać oryginalną i intymną wspinaczkę Napoleona po drabinie władzy aż do funkcji cesarza. Poznamy go nie tylko jako genialnego stratega o nieustającej ambicji i wybitnego dowódcę, ale także zobaczymy jego skomplikowaną relację z żoną Józefiną. Oczywiście w filmie nie zabraknie scen bitew – akurat Scott jest jednym z twórców, który takie rzeczy ma wyjątkowo dobrze opanowane.

Sam tytuł, jak wskazuje portal deadline, zaczerpnięto z powiedzenia Napoleona – „There is a general’s staff hidden in every soldier’s kitbag” (w luźnym tłumaczeniu: W plecaku każdego żołnierza jest sztab generała).

Przy okazji warto dodać, że jest to już trzeci duży projekt Ridleya Scotta. W marcu mają ruszyć zdjęcia do filmu „Gucci” z Robertem De Niro, Alem Pacino, Jaredem Leto, Adamem Driverem oraz Lady Gagą. Opowiadać będzie o historii morderstwa Maurizio Gucciego.

Kolejnym filmem jest „The Last Duel”, który ukaże historię dwóch najlepszych przyjaciół – normańskiego rycerza Jeana de Carrougesa i dziedzica Jacquesa Le Grisa. Mężczyźni stoczą ze sobą na rozkaz króla pojedynek na śmierć i życie. W obsadzie pojawią się Adam Driver, Matt Damon, Ben Affleck i Jodie Comer.

Zdecydowanie jest na co czekać w obu przypadkach, ale nie ukrywamy, że to „Kitbag” zapowiada się najlepiej z nadchodzących produkcji Scotta.

ZOBACZ TEŻ: Joaquin Phoenix nosi ten sam smoking na każdej gali. Aktor daje przykład, jak dbać o środowisko

CZYTAJ: „Joker”. Wielkie kino czy jednak rozczarowanie roku? [RECENZJA]

ELLE MAN POLECA: Joaquin Phoenix przed „Jokerem“: Top 10 filmów z aktorem. Który najlepszy? [PRZEGLĄD]