Główną atrakcją drugiej edycji Art & Fashion Night w hotelu Sofitel był pokaz nowej kolekcji Joanny Klimas. Zatytułowana "Contradictions", łączyła swobodny styl codzienny z sukniami maxi na wieczór. Spójność między poszczególnymi segmentami kolekcji zapewniała precyzyjna powtarzalność motywów kroju i dekoracji. Podobnie jak Łukasz Jemioł w kolekcji wiosna 2013, projektantka eksperymentowała z różnymi odcieniami złota i nietypowymi zestawieniami materiałów i faktur. Wszechobecne cekiny spotkały się tu z dzianiną i złotą skórą, wełniana krata kontrastowała z grafitowym połyskiem.

W nowej kolekcji Joanny Klimas obowiązują też inne elementy charakterystyczne dla obecnego sezonu wiosna 2013. Artystka proponuje trapezowe spódnice noszone z krótkimi topami, na jesień dla odmiany ocieplane półgolfami. Te powstały z elastycznej taśmy z marszczonym materiałem - motyw ten przewijał się w całej kolekcji, także w sukniach wieczorowych. 

Choć w końcówce pokazu znalazło się wiele typowo galowych kreacji, wydźwięk kolekcji jest mocno casualowy, a nawet sportowy. Takie wrażenie sprawiają przewijające się kontrastowe lampasy (usytuowane z przodu nogawek i spódnic), wspomniane marszczone pasy i reglanowe rękawy z kontrastowego materiału.

Podczas gali Art & Fashion Night odbyło się także wręczenie nagród Mazda Design. Konkurs, w którego Jury znalazła się m. in. Joanny Klimas, wyłonił najlepszych projektantów torebek inspirowanych nowym modelem Mazdy, Kodo. Grand Prix wyróżniono Huberta Dąbrowskiego, a nagrodę internautów zdobył Paweł Gajewy za projekt plecaka.

Wybór zdjęć z pokazu Joanny Klimas jesień-zima 2013 "Contradictions" w GALERII >>>

Zobacz także:

Gwiazdy na pokazie Joanny Klimas >>>