Troska o siebie to konieczność, nie zachcianka

Coraz trudniej znaleźć ci czas na self-care, bo przecież zawsze "są ważniejsze rzeczy"? To bardzo zły znak. W dbaniu o siebie nie chodzi przecież tylko o piękny i zdrowy wygląd, ale o wewnętrzny spokój i o higienę psychiczną. Każda z nas powinna mieć przestrzeń na przyjemności. Czynności, które wykonujemy tylko dlatego, że możemy i chcemy, a nie dlatego, że musimy, dają niesamowitą wolność. Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Wcale nie. Mamy świetny przykład.

Jeśli ważne jest dla ciebie idealnie gładkie ciało, a nie masz czasu na niemal codzienne golenie, wybierasz pewnie depilację laserową. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli na długo chcesz "mieć spokój" z niechcianymi włoskami. Niestety często wiążę się to z kilkugodzinnymi sesjami na fotelu czy łóżku zabiegowym. A przynajmniej wiązało. Technologia laserowa rozwija się bowiem wraz z naszymi ewoluującymi potrzebami. Nie możesz sobie pozwolić na tak długą wizytę w salonie? Żaden problem - jednorazowa depilacja nóg zajmie teraz 20 minut. Jest to możliwe dzięki urządzeniu Lumenis LightSheer Quatro. O jego zaletach opowiedziała nam Anna Kamińska, kosmetolożka z warszawskiej kliniki Sharley Medical Clinic and Day Spa.

Możliwości nowoczesnej technologii laserowej - rozmowa z ekspertką

Dla wielu z nas pielęgnacja ciała zaczyna się od usuwania niechcianych włosków. Czy jest coś, co wyróżnia laser Lumenis LightSheer Quatro w zabiegach trwałej depilacji?


Anna Kamińska: Podczas wielu lat pracy miałam okazję pracować z różnymi urządzeniami do trwałej depilacji. Najnowszy laser LightSheer Quattro wyróżnia wiele czynników. Najważniejszym jest jego bardzo wysoka moc - aż 2310 watów. Zapewnia ona skuteczną eliminację włosków. Z kolei duża powierzchnia zabiegowa oraz głowica wyposażona w podciśnienie pozwalają na bardzo szybką, skuteczną, bezbolesną oraz trwałą depilację nawet większych powierzchni ciała, takich jak nogi, plecy czy tors. Mówiąc prościej, wiązka światła jest tu znacznie większa niż w innych urządzeniach, a głowica, którą przykładam do ciała, zasysa skórę - w ten sposób absorpcja energii jest większa i głębsza. To wszystko sprawia, że zabieg usuwania włosków staje się skuteczniejszy. Warto podkreślić, że liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest ośmiokrotnie niższa niż w klasycznym zabiegu. A więc skraca się czas terapii. Przykładowo: depilacja nóg nową głowicą zajmuje zaledwie 20 minut, a nie - jak dawniej – dwie czy trzy godziny. I co ważne dla pacjentów, zabieg jest bezbolesny, a głowica nie wymaga chłodzenia. Wizyta u kosmetologa jest dużo bardziej komfortowa.

Czy efekty laserowej depilacji Lumenis LightSheer Quattro spełniają oczekiwania pacjentów? Jakie są Pani doświadczenia z tą technologią?

W dzisiejszym świecie klienci oczekują natychmiastowych efektów. Uzyskamy je pracując laserem Lumenis LightSheer Quattro. Zdarza się, że już po pierwszym zabiegu pozbywamy się nawet 50% owłosienia. Zarówno dla kosmetologa, jak i dla klientów, największymi zaletami tego sprzętu są bezpieczeństwo, szybkość i bezbolesność.

Jak długo powinna trwać terapia nowym laserem? Jak często przychodzić na zabiegi? I wreszcie, na co powinnyśmy się przygotować?

Lumenis LightSheer Quattro to najmocniejszy z istniejących systemów. Posiada on także funkcję podwójnych lub potrójnych strzałów, dlatego ilość zabiegów jest znacznie mniejsza niż przy zastosowaniu innych laserów. Cztery-sześć zabiegów przeważnie wystarczy, by uzyskać zadowalający efekt końcowy. Powtarzamy je co cztery-sześć tygodni. Większej ilości wizyt w gabinecie wymagają tylko klienci zmagający się z hirsutyzmem.

Czy zabiegi laserowej depilacji można przeprowadzać na opalonej skórze? Czy kolor włosków ma znaczenie?

Zaletą lasera LightSheer Quattro jest to, że można przeprowadzać nim zabiegi nawet u osób z ciemną karnacją z fototypem IV i V. Laser ten poradzi sobie także z jasnymi włoskami na ciele. Jednak warto pamiętać, że depilacji laserowej nigdy nie wykonujemy bezpośrednio na opaloną skórę, gdyż może się to skończyć oparzeniem. Warto więc poczekać, aż skóra odzyska naturalny odcień i wtedy rozpocząć zabiegi.

Nowoczesna technologia laserowa daje możliwości, o których do tej pory mogłyśmy tylko marzyć. Jest ona świetnym sprzymierzeńcem naszego self-care. Jeśli jesteś ciekawa, co nowego "piszczy" w świecie medycyny estetycznej, koniecznie odwiedź stronę itpestetyka.pl