Nowy film Małgorzaty Szumowskiej opowiada historię nastoletniej Selah, członkini sekty odciętej od świata. Dziewczyna nie zna innego życia, bo urodziła się w komunie, której przywódcą jest Shepherd. Selah pod wpływem mistycznego przeżycia doświadcza przerażających wizji  Z czasem dziewczyna zaczyna zadawać coraz więcej pytań na temat swojego pochodzenia i podważać nauki "Pasterza".

The Other Lamb, nowy film Małgorzaty Szumowskiej

"The Other Lamb" to produkcja anglojęzyczna, pierwsza w karierze reżyserki "Twarzy". Producentami najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej są ludzie odpowiedzialni za sukces "Drive" i "Whiplash". W obsadzie znaleźli się: Raffey Cassidy - znana m.in. z filmu  „Zabicie świętego jelenia” i "Kraina jutra" oraz Michiel Huisman z "Gry o tron". "The Other Lamb" miał już swoją premierę na festiwalu filmowym w Toronto, San Sebastián i Londynie. Jeszcze nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do polskich kin. 

Zwiastun filmu "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej:

Małgorzata Szumowska to jedna z najbardziej cenionych współczesnych reżyserek na świecie. W 2015 roku za film "Body/Ciało" zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera na 65. MFF w Berlinie. W 2016 za ten sam film otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategorii "nagroda publiczności". Z kolei, w 2018 na 68. MFF w Berlinie zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia - Grand Prix Jury za film "Twarz".