Brytyjska sieciówka River Island w ubiegłym roku ogłosiła międzynarodowy konkurs dla blogerek. Sześć dziewczyn z całego świata otrzymało od marki bawełniane bluzy, a ich zadaniem było spersonalizowanie ich oraz stworzenie wyjątkowego projektu. Zwyciężyła Jessica Mercedes Kirschner z liczbą ponad ośmiu tysięcy polubień na Facebooku i Instagramie. Przeczytaj krótki wywiad z blogerką, w którym opowiada o konkursie, inspiracjach i procesie tworzenia. 

Co stanowiło inspiracje dla stworzenia bluzy?

Wiedziałam, że bluza będzie w sprzedaży dopiero za pół roku, dlatego przeglądałam wszystkie pokazy mody, żeby nawiązać w tym projekcie do trendów wiosennych. Bazą były kolory pastelowe, a pudrowo-różowa bluza idealnie się w to wpisała. Wypatrzyłam, że bardzo modne będą prześwity, więc stwierdziłam, że wszyję taką siatkę na poziomie rąk i bioder. Ozdobiłam też bluzę złotymi ćwiekami, które bardzo lubię i są charakterystyczne dla mojego stylu. Przy projektowaniu myślałam o tym, żebym mogła założyć bluzę i do dżinsów, ale też na jakąś wystawną imprezę. Dzięki temu jest uniwersalna – można ją założyć i na wielkie wyjście i do szkoły.

Jak wyglądał sam proces wykonania bluzy? Robiłaś to ręcznie czy zaangażowałaś do pracy profesjonalistów?

Bluzę robiłam na ostatnią chwilę. Na początku wszyłam tylko czarną siatkę, ale stwierdziłam, że to zbyt minimalistycznie jak dla mnie. Miałam akurat przy sobie worek złotych ćwieków, więc przez całą drogę pociągiem z Poznania do Warszawy przybijałam ćwieki z dwoma chłopakami 
z przedziału.

Bluza zaprojektowana przez blogerkę trafi będzie dostępna w sprzedaży od 22 maja.