„CU for Africa” to program stypendialny dla uczennic w Ghanie i na Madagaskarze, organizowany przez Communication Unlimited we współpracy z fundacją Dolly Foundation i Akany Avoko Faravohitra.

Inicjatorką i ambasadorką akcji jest Elżbieta Wojtczak, CEO CU Communication Unlimited - „Nasza agencja od lat prowadzi programy pomocowe, ale ten projekt jest wyjątkowy. Wspiera edukację młodych kobiet, dając im realną szansę na lepsze jutro w dorosłym życiu. To część naszego zaawansowanego, strukturalnego wsparcia kobiet w Afryce, które chcą wyrwać się z życiowej opresji.”

Symbolem programu jest unikatowa torba z tradycyjnym wzorem KENTE. Torby powstają na kursach krawieckich dla kobiet w Afryce. Nabyte na warsztatach umiejętności pozwalają kobietom zdobyć pracę, dzięki nim dostają realną możliwość wydobycia się z biedy i stagnacji. Każdy kto wesprze akcję pomocową otrzyma taką właśnie unikalną, ekologiczną torbę. Dzięki pomocy Communication Unlimited młode kobiety z fundacji Akany Avoko Faravohitra stawiają pierwsze kroki w nauce szycia na sprzęcie zakupionym przez Agencję.

Dzięki sprzedaży toreb pragniemy zapewnić lepszą przyszłość żyjącym tam kobietom; tym dorosłym, ale przede wszystkim dziewczętom, wkraczającym w życie. Kupując torbę dla siebie lub dla bliskiej osoby wspomagasz konto fundacji, tym samym opłacając rok nauki i dając nadzieję na lepsze jutro dla młodych kobiet w Ghanie i na Madagaskarze. – mówi Elżbieta Wojtczak, CEO CU Communication Unlimited.

Roczne stypendium dla jednej uczennicy z  Afryki to koszt 100 euro. Cały dochód zasila konto fundacji Dolly Foundation, programu Brain Girl Academy oraz fundacji Akany Avoko Faravohitra. Darczyńcy fundując roczne stypendium otrzymują unikatową, ekologiczną torbę oraz certyfikat. Aby wesprzeć działania i dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę na: www.cuforafrica.com