To jest jej czas! Jeanne Damas to nie tylko gwiazda instagrama, popularna Francuzka niedawno wystąpiła w jesiennej kampanii Reserved, a teraz promuje najnowszą kolekcję Mango. Hiszpańska sieciówka zaprosiła Jeanne do sesji wizerunkowej w ramach słynnego cyklu "Mango Girls". Co ciekawe, zdjęć nie zrobiono we Francji, a w... Szkocji! Co ma wspólnego francuski szyk z brytyjskimi wyżynami? Okazuje się, że sporo.

Czytaj też: Kim jest Jeanne Damas >>

Jeanne Damas w kampanii Mango "Journeys" jesień 2018

Weekend w Szkocji? Jeanne Damas razem z ekipą Mango pojechała zwiedzić Pentland Hills Regional Park. Okazuje się, że jej styl świetnie pasuje nie tylko do paryskich ulic, ale i do zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów. Damas odwiedziła również słynny zamek w Edynburgu, jedną z najpotężniejszych i najstarszych fortec w Wielkiej Brytanii, a także spróbowała lokalnych przysmaków. A co znajdziemy w premierowej kolekcji Mango? Jesienią będzie "rządził" sztruks. Marynarkę wykonaną z tej tkaniny noś jak Jeanne do długiej koszuli oraz szalika w kratę. Długie swetry zestaw z sukienką i kozakami. Nie bój się łączyć różnych tkanin czy printów. Kratkę z kratką, grube materiały o różnym splocie. Zainspiruj się lookami Jeanne! 

Z tej okazji poprosiliśmy Jeanne o wypełnienie kwestionariusza. Damas opowiedziała nam o stereotypach na temat Francuzek i bez czego nie wychodzi z domu:

Czego powinniśmy zazdrościć Francuzkom? Dlaczego są tak inspirujące? Francuskie dziewczyny są eleganckie i wydawałoby się, że ich styl jest bardzo prosty. Ale to wcale nie jest takie łatwe, wiele zależy od ich charakteru i uroku.

Twoje ulubione miejsca w Paryżu? Latem uwielbiam park Buttes Chaumont, gdzie leżąc na trawie relaksuję się czytając książki. Potem na drinka idę do Pavillon Puebla, który jest częścią parku. Uwielbiam też Chez Casimir - to moja ulubiona restauracja!

Bierzesz udział w kampaniach znanych marek, ale jakie są największe wyzwania w prowadzeniu własnej marki? Największym wyzwaniem jest pozostanie sobą, zawsze i wszędzie. 

Co oznacza dla ciebie termin "mango girl”? To jak wielka rodzina - grupa świetnych dziewczyn, które uwielbiają spędzać ze sobą czas.

Największy lub najzabawniejszy stereotyp o paryżankach? Uwielbiamy ser i wino, ale choć trudno w to uwierzyć uprawiamy też sport.

Najcenniejsze rzeczy z twojej szafy? Buty, mam ich całą kolekcję.

Nie wychodzisz z domu bez…? Szminki na ustach!

Co kupujesz najczęściej w sieciówkach? Może trudno w to uwierzyć, ale kurtki.

Paryżanki są dosyć tajemnicze. Czy zdradzisz nam jakiś swój sekret? Nikt nie wie, ale często rozmawiam ze swoim kotem.

Czytaj też: Ikona stylu - Jeanne Damas >>