68-letni legendarny projektant zapowiedział jednak, że zaczyna pracę nad nowymi projektami. Ostatni pokaz Gultiera odbędzie się 22 stycznia w Théatre du Châtelet. Projektant będzie świętował 50-lecie pracy twórczej.

Cześć, tu Jean Paul Gaultier. Zapraszam cię do Théatre du Châtelet, gdzie 22 stycznia będę świętował 50 lat pracy twórczej. Będziesz? To będzie wspaniała impreza w gronie przyjaciół, będziemy się bawić do późna. Chciałabym dodać coś jeszcze: to będzie mój ostatni pokaz haute couture. Nie możesz tego przegapić! (...) Mam nowe pomysły, później zdradzę ci wszystkie sekrety:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jean Paul Gaultier (@jpgaultierofficial) Sty 17, 2020 o 8:42 PST

 

Przypomnijmy, że pracę w branży rozpoczął w wieku 18 lat. Zainteresował się nim sam Pierre Cardin, który zatrudnił Gaultiera w charakterze swojego asystenta. W 1976 roku Jean-Paul Gaultier zaprezentował swoją pierwszą kolekcję. Projektant wypracował swój charakterystyczny styl, który był prowokacyjny i korespondował z kulturą masową. Typowe dla jego twórczości stały się gorsety, marynarskie koszule, paski i kapelusze. Jego projektami zachwyciła się Madonna, która w strojach jego projektu występowała podczas trasy koncertowej The Blond Ambition w 1990 roku. W 1993 roku Jean-Paul Gaultier stworzył pierwsze perfumy, które stały się sprzedażowym przebojem na całym świecie. Zapach miał charakterystyczny flakon przypominający kobiecy korpusJean-Paul Gaultier współpracował z wieloma gwiazdami i modelkami. Do wielkich fanek jego twórczości należy m.in. Lady Gaga i Dita Von Teese.