W poszukiwaniu wyjątkowych prezentów wybraliśmy się do Miniso. Otwarty niedawno w Warszawie sklep marki świeci się czerwonym logo z białym napisem i nietrudno go zauważyć. Na jego lokalizację wybrano samo serce stolicy - Domy Handlowe Wars Sawa Junior (ul. Marszałkowska 104/122). Na zakupy zaglądają tutaj ludzie, którzy szukają najwyższej jakości zróżnicowanych produktów i konkurencyjnych cen. Nie dziwi więc nas zainteresowanie tą marką i to, że co chwilę do Miniso ktoś wchodzi albo wychodzi z naręczem toreb zakupowych. 

Małgorzata Rozenek i projektant oraz założyciel MINISO, Miyake Junya. Na warszawskie otwarcie flagowego sklepu Miniso została zaproszona Małgorzata Rozenek, która miło spędziła dzień w sklepie i miała okazję porozmawiać z głównym projektantem marki.

Miniso - co kupić?

Z jednej strony znajdziecie tam wysoką jakość wykonania, a z drugiej, jak utrzymuje producent, produkty powstałe z szacunkiem do natury i zwróceniem uwagi na ochronę środowiska. Okazuje się też, że wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, żeby kupić coś oryginalnego i ładnego! 

 

W Miniso można dostać przede wszystkim oryginalne gadżety i prezenty, artykuły biurowe, designerskie akcesoria RTV, azjatyckie produkty do pielęgnacji (np. organizery na kosmetyki, szczoteczki do twarzy i maseczki w płachcie, które można zrobić samemu) oraz dodatki do domu. Znajdziecie tam też wszystko co niezbędne do pieczenia, ale też dodatki, takie jak torebki czy okulary, oryginalne zabawki, słuchawki, butelki bez BPA, piękne kartki, kolorowe głośniki, gadżety sportowe, notesy... Można wymieniać bez końca, bo asortyment Miniso jest naprawdę imponujący, a te wszystkie rzeczy znajdziecie w jednym miejscu. Są przy tym modne i bardzo często kreują trendy - jak to w przypadku japońskiej pomysłowości. Wiele osób szuka tam sprawdzonych prezentów dla najbliższych i drobnych upominków dla samych siebie, więc jeśli szukacie właśnie świątecznych niespodzianek dla mamy, brata albo przyjaciółki, musicie koniecznie tam zajrzeć. 

Co ciekawe, nad produktami działa cały zespół projektantów, a ich filozofia to "prostota, natura i dobra jakość". Widać ją dokładnie w tym, co oferuje swoim klientom Miniso. Największym hitem naszej redakcji są szczególnie dwa produkty. Pierwszym z nich jest białą miseczką w kształcie wieloryba, którą można wypełnić owocami albo domową pastą warzywną. Pięknie wygląda i jest bardzo praktyczna -  "ogon" może służyć za uchwyt, więc na pewno wpadnie w oko każdemu fanowi oryginalnego designu i porcelany. Drugi to notatnik, który wygląda jak połączenie chmurki i kanapy - w rzeczywistości poza klasycznym zeszytem może pełnić też funkcję poduszki (szczególnie jeśli przysypiacie np. na uczelni). Jest wodoodporny, szybko wraca do swojego kształtu i po prostu poprawia humor. I jak się okazuje, za granicą bije rekordy popularności!

Sklep Miniso - skąd się wziął?

Gdybyśmy chcieli opisać Miniso jednym słowem, na pewno byłoby to: kreatywność. Ta cecha jest idealnym wyznacznikiem tego, co znajdziemy w sklepach tej popularnej marki, która właśnie zawitała do Warszawy (i od niedawna jest już w Poznaniu, Łodzi i Katowicach). 

Miniso narodziło się w Tokio, a za jej powstanie odpowiadają japoński projektant Miyake Junya i chiński przedsiębiorca Ye Goufu. Ich zmysł sprawił, że szybko odnieśli sukces w Azji i na przestrzeni ostatnich kilku lat ich sklepy znalazły się praktycznie wszędzie na całym świecie. Miniso znajdziecie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach, Korei, Malezji czy wielu krajach europejskich. Teraz jednak nie musicie już zaznaczać wizyty w sklepie marki jako punktu zagranicznej wycieczki, bo Miniso otworzyło swoje sklepy w Polsce. 

Jeśli jeszcze nie byliście w Miniso - zazdrościmy Wam momentu odkrycia tego miejsca z japońskim designem i gadżetami, chociaż ekscytacja z każdymi kolejnymi zakupami nie mija! Warto tu wpadać raz na jakiś czas, bo produkty zmieniają się regularnie i zawsze znajdziecie coś dla siebie lub bliskich.