Jak podaje CBS News, 81-letnią aktorkę w towarzystwie 16 innych osób zatrzymano podczas udziału w cotygodniowej akcji z cyklu #FireDrillFriday. Kampania ma za zadanie wyegzekwować u rządzących zainteresowanie tematem posuwających się w zastraszającym tempie zmian klimatycznych oraz podjęcie działań na rzecz czystej energii. Na nagraniach od wczoraj krążących po mediach społecznościowych słyszymy bardzo wyraźny komunikat protestujących: „Na czym nam zależy? Na sprawiedliwości klimatycznej! Kiedy ma się to wydarzyć? Teraz!”.
Do aresztowania doszło piątkowego popołudnia, na szczęście jak donosi agencja Associated Press, wypuszczona ją po kilku godzinach od zatrzymania. 

Dwukrotna zdobywczyni Oscara umieściła na swoim profilu poruszające nagranie, w którym wyjaśnia, że zainspirowana przez szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg, postanowiła przenieść się na 4 miesiące do Waszyngtonu, aby być bliżej światowego centrum zarządzania kryzysem klimatycznym. Fonda zapowiedziała, że zaczynając od 11.10, w każdy piątek do końca roku będzie protestować, żądając wdrożenia konkretnych zmian w legislaturze i codziennych decyzjach podejmowanych przez polityków. Całe nagranie możecie obejrzeć poniżej: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jane Fonda (@janefonda) Paź 10, 2019 o 8:58 PDT