ELLE.pl testuje: serię Retises z retinolem

Krem z retinolem Retises 0,25 i krem Retises pod oczy marki Sesderma świetnie sprawdzą się zarówno w pielęgnacji skóry dojrzałej z widocznymi znakami starzenia, jak i w pielęgnacji skóry młodszej, na której dopiero pojawiają się pierwsze płytkie zmarszczki. Efekty uboczne? W początkowych dniach stosowania możecie zauważyć jedynie lekkie łuszczenie się naskórka, ale nie powinniście zauważyć żadnych uczuleń czy podrażnień. 

Zadowalające efekty stosowania zauważycie już po 4 tygodniach - to naprawdę szybko jak na domową kurację. Na tempo działania serii Retises poza dużym stężeniem retinolu wpływa również połączenie go z witaminą C, która nie tylko podkręca produkcje tego składnika, ale także poprawia kolory cery. Co jeszcze zmieniło się dzięki kuracji? Skóra twarzy stała się znacznie gładsza i pozbawiona wszelkich stanów zapalnych. Płytsze zmarszczki stały się niemal niewidoczne, a te głębsze, jak lwia bruzda, znacznie się spłyciły. Skóra wokół oczu wygląda znacznie młodziej - jest odświeżona i pozbawiona nieestetycznych cieni. Już teraz krem z retinolem Retises 0,25 i krem Retises pod oczy znajdują się bardzo wysoko w naszym rankingu kosmetycznych ulubieńców 2021 roku i czujemy, że w kolejnych miesiącach się to nie zmieni. 

ELLE.pl testuje: serię Factor G Renew opartą na czynnikach wzrostu

Kosmetyki z serii Factor G Renew sprawdzają się doskonale w pielęgnacji każdego rodzaju skóry – zarówno dojrzałej, jak i młodszej, jeśli zależy nam na działaniu prewencyjnym. Ich formuła oparta jest na czynnikach wzrostu, otrzymanych w zaawansowanym procesie biotechnologicznym z wykorzystaniem roślin. Brzmi skomplikowanie? Wcale nie jest. "Wspomniane czynniki wzrostu zwiększają poziom migracji keranocytów, namnażanie fibroblastów oraz naprawę i odnowę skóry, regulują pracę komórek barwnikowych, dzięki czemu ujednolicają koloryt skóry, zmniejszają utlenianie komórek i powstrzymują fotostarzenie. Pochodzenie roślinne gwarantuje bardzo niski poziom endotoksyn, zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień" – wyjaśnia Aneta Walczak, kosmetologa i ekspert marki Sesderma.

Kosmetyki z serii Factor G Renew sprawdzają się doskonale w pielęgnacji skóry dojrzałej. Krem i serum już po 4 tygodniach codziennego stosowania zwiększają syntezę kolagenu nawet o 86% i elastyny aż do 76%. Dodatkowo, formuła tych kosmetyków zawiera także peptydy biomimetyczne, komórki macierzyste pozyskane z jabłoni domowej oraz wyciąg z wąkroty azjatyckiej, które stymulują procesy odnowy, ujędrniają, napinają i pięknie wygładzają skórę. Efekt? Krem i serum pozostawiają skórę nawilżoną, odmłodzoną i o wyrównanym kolorycie. Śpieszcie się z zamówieniem - temu duetowy wróżmy szybkie osiągnięcie statusu sold out

PS Zestawy aktualnie dostępne są w promocji 1+1 w aptekach stacjonarnych, internetowych i wybranych e-drogeriach. Więcej informacji znajdziecie na stronie sesderma.pl. 

Czytaj też: 10 kosmetyków z retinolem, które sprawdzą się w waszej jesiennej kosmetyczce [ELLE.pl testuje].