Informację o ciąży Meghan Markle ujawniono w tegoroczne Walentynki. W sieci pojawiło się już nawet zdjęcie gwiazdy, na którym widać już zaawansowany stan Amerykanki. Za to kilka tygodni później ujawniono płeć dziecka. Co jeszcze wiemy? 

Jakie imię Meghan Markle i książę Harry nadadzą swojej córce? Sprawdź przewidywania internautów

O tym, że Meghan Markle spodziewa się dziewczynki wiemy z słynnego wywiadu u Oprah Winfrey. Padło wtedy sporo szokujących wyznań, poznaliśmy prawdę dotyczącą wielu wydarzeń, ale księżna Sussex powiedziała też, jakiej płci będzie drugie dziecko słynnej pary. "Jestem po prostu wdzięczny… mieć chłopca, a potem dziewczynkę, czego chcieć więcej? Mamy naszą rodzinę" - wyznał zachwycony Harry. Na dodatek, popularne małżeństwo przyznało w rozmowie z Oprah Winfrey, że ich córka urodzi się latem. Oczywiście dokładnej daty nie znamy, ale już pojawiają się informacje na temat imion, które może otrzymać córka 39-letniej Meghan i młodszego o trzy lata Harry'ego.

Brytyjska firma bukmacherska i hazardowa Ladbrokes ustawia już nawet zakłady w tym temacie. Najwięcej osób uważa, że dziecko zostanie nazwane Philippa, po zmarłym niedawno księciu Filipie. Kolejno uplasowała się "Diana" oraz "Elizabeth". Na liście znalazły się też takie imiona jak Allegra, Alexandria, grace, Emma, Rose, Alice oraz Victoria.

Druga ciąża Meghan Markle

Fotografia, która obiegła cały świat wywołała spore zamieszanie. Zagraniczni dziennikarze przyznali, że wybór daty był miłym ukłonem w stronę zmarłej księżnej Diany - przyszłe narodziny Harry'ego też ogłoszono w walentynki, tylko w 1984 roku. "Potwierdzamy, że mały Archie będzie starszym bratem. Księżna i książę Sussex nie posiadają się ze szczęścia" - podał wówczas rzecznik prasowy pary. O tej wiadomości tym bardziej dyskutowano, ponieważ pod koniec listopada ubiegłego roku, na łamach The New York Timesa ukazał się esej autorstwa księżnej Sussex, w którym Markle przyznała się do poronienia. Do zdarzenia doszło w zeszłe wakacje. Dlatego informacja o ciąży Meghan sprawiła szczególną radość brytyjskiej rodzinie królewskiej. 

Przypomnijmy, Megan Markle i książę Harry mają już syna. Archie Mountbatten-Windsor, syn Meghan Markle i księcia Harry'ego urodził się 6 maja 2019 roku. Chrzest chłopca odbył się dwa miesiące później, ale tylko w gronie rodzinnym. Nie podano nawet imion rodziców chrzestnych, choć tradycją jest, że w przypadku rodziny królewskiej, taka informacja trafia do mediów. Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego ma zarówno brytyjskie, jak i amerykańskie obywatelstwo. 

Meghan Markle i książę Harry. Historia związku pary

W wywiadzie dla BBC udzielonym po zaręczynach pary, Meghan Markle i książę Harry ujawnili, jak doszło do ich pierwszego spotkania. Okazało się, że poznała ich ze sobą wspólna koleżanka (która woli pozostać anonimowa). Meghan nic nie wiedziała o Harry'm. Książę również nie wiedział kim jest Markle - nigdy nie oglądał serialu "W garniturach" ("Suits"), w którym Amerykanka grała jedną z głównych ról

Swoją relację chcieli utrzymać w tajemnicy i przez pierwsze pięć, sześć miesięcy im się to udawało. Jednak media szybko zorientowały się, że książę Harry ma nową dziewczynę. Wtedy rozpoczęła się nagonka na aktorkę. Informację o związku z brytyjskim arystokratą potwierdzono 8 listopada 2016 roku. Spowodowane to było ogromną ilością artykułów bazujących głównie na pomówieniach opublikowanych na łamach prasy plotkarskiej. Amerykanka wówczas stała się ofiarą "hejtu i pogróżek". Książę prosił wtedy o uszanowanie prywatności Markle, jej rodziny, czy przyjaciół. 27 listopada 2017 roku potwierdzono zmarłym niedawno księciu Filipie0. Za to ślub odbył się 19 maja 2018 w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor w Wielkiej Brytanii. Panna młoda miała na sobie suknię autorstwa Clare Waight Keller z domu mody Givenchy.